1385-2

1385-7

 

عکسها از کوجی

«شهره» بروایت همکارانش همیشه جوان وخستگی ناپذیراست، بروایت دوستدارانش همیشه مهربان و مردم دوست وعاشق ایران است.
«شهره» را از آن روزها و سالها که دخترک نوجوان و شیکپوش و مدرنی بود، و تازه خوانندگی را شروع کرده بود، می شناسیم، از آن روزها، که پنج شش خواننده تازه نفس به میدان آمده بودند و در رادیو تلویزیون ظاهر می شدند و با هم می خواندند و تا حدی دور را از دست خوانندگان جوان مرد در آورده بودند.
شهره در آغوش گرم خانواده بزرگ شد، کنار خانواده ای که پدرش مشوق او و برادرش شهرام بود.
شهره می گوید پدرم بما آموخت که سازی را بیاموزیم، به هنرستان موسیقی رفتیم و در کنار آن مهربان بزرگ شدیم.
شهره آن روزها را، روزهای آغاز، روزهای تجربه اندوزی، روزهای اولین پرواز می خواند و می گوید در آن روزها و سالها خوانندگان برجسته و پیش کسوت چون بدیع زاده ترانه های قدیمی خود را بمناسبت نوروز بما می سپردند تا بازخوانی کنیم و با مهر فراوان و با فروتنی خاص برایمان کف میزدند و ساختار ما از همان سالها و از همان تشویق ها شروع شد آنروزها می گفتند موزیک نیاز به خوانندگان جوان زن و دختر دارد، چاشنی موزیک و زیبایی صحنه، با خوانندگان زن تکمیل میشود و جلوه می یابد!
چه کسی فکر میکرد، بعد از سی و چند سال در لس آنجلس، شهر فرشته ها، در قلب هالیوود، خوانندگان زن ممنوع بشوند؟ برنامه گذاران درکنسرت های بزرگ  مردسالارانه، فقط خوانندگان مرد را به صحنه ها دعوت کنند؟ گاه با خودم فکر میکنم نکند ما برگشته ایم به سی سال پیش که در ایران، صدای زن ممنوع بود، جرم بود، حرام بود، و سبب تحریک مردان می شد؟! گاه با خودم فکر می کنم ما بعد از سی و چند سال بجای پذیرش دنیای مدرن و برابری زن ومرد،  باید به آن دوره بر گردیم وموزیک ما مردسالارشود؟
اینجا بعضی خوانندگان فریاد بر می آورند، که چرا خوانندگان مرد داخل ایران به امریکا و اروپا می آیند و روی صحنه میروند؟
چرا نیایند؟ وقتی صحنه ها با مردان خواننده پر می شود، چه عیبی دارد دو سه خواننده محبوب داخل ایران هم بیاید اینجا و برای دوستداران خود بخوانند؟
براستی من از شما می پرسم اینروزها فرق بین امریکا وایران چیست؟ در ایران سی و چند سال است صدای خواننده زن و کنسرت خواننده زن ممنوع است وحالا در اینجا هم ممنوع شده است، شما به آگهی های کنسرت در همین مجله جوانان در سالهای 80 و 90 و حتی تا سال 2007 نگاه کنید، ببینید پر از خواننده زن است، خواننده زن ومرد دوش بدوش هم میخواندند، بله 30 سال باهم میخواندند و حالا ناگهان همه چیز عوض شده ؟چرا؟ حالا بعد از سی و چند سال خوانندگان زن باید خودشان بدنبال کنسرت هایشان بروند و خود روی صحنه ها ظاهر شوند؟
راستش من دچار شک شده ام، که گروهی از مسئولان هنر در داخل ایران، در لس آنجلس، لاس وگاس و نیویورک وحتی اروپا را مدیریت می کنند، دستور و حکم صادر می نمایند و خلاصه هنر و بویژه موزیک را در اختیار گرفته اند. شما خوب نگاه کنید در همین جنوب کالیفرنیا حتی اورنج کانتی مدتهاست یک خواننده زن روی صحنه نرفته،چرا؟ چون مافیای داخل ایران در اینجا حاکم شده و فقط به مردها اجازه کنسرت میدهد و من حتی شنیدم گفته اند خانم ها می توانند برای خانم ها در اورنج کانتی کنسرت بگذارند شما تعجب نمی کنید؟

1385-9

«شهره» درباره برنامه های سال نو خود می گوید:
بعد از چند سال در شب ژانویه، برنامه با شکوهی به سبک کداک تیاتر که باهمت پاوررکوردز و میترا صبوری برگزار شد در هالیوود پارک کازینو داریم که علیرضا امیرقاسمی و فرح الوند از سوی TI برگزار می کنند، در فوریه در شمال کالیفرنیا در شب والنتاین برنامه دارم، بعد به آلمان میروم.  در 8 فوریه در بزرگترین سالن کنسرت های هامبورگCCH3  به مدیریت رضا سفیر در شرکت Fair Events
تلفن: 5885 741 0178  برنامه داریم.
در ماه مارچ تور نوروزی را آغاز می کنم، از 16 مارچ تا 10 اپریل، در کشورهای مختلف اروپایی، مرتب روی صحنه هستم.
در تدارک تهیه یک آلبوم کامل از پیش کسوتان و بزرگان ترانه وآهنگ در لس آنجلس هستم، چون این هنرمندان پیشگام راه را برای جوان ترها باز کردند وهنوز همه تازه نفس ها راه آنها را دنبال میکنند.
همزمان آهنگ های جدیدی خوانده ام، که بیشتر ترانه و آهنگها از هنرمندان داخل ایران است «اصرار» و «برگرد» دو اثر پرطرفدار است، که با شعر بابک صحرائی و آهنگ علی بروجردی و تنظیم میلاد اکبری و «کلید» ترانه ای از مریم اسدی آهنگ و تنظیم از امیرعباس حسن زاده است.
یک آهنگ زیبای عاشقانه دیگر با موزیک ویدیو در شب والنتاین به بازار می فرستم بنام دوستت دارم با این متن : دوستت دارم نرو… دوستت دارم بمون… دوستت دارم بفهم ، من عاشق توام.
و یک آهنگ به سبک و ریتم آذری از هویک وسکانیان رهبر ارکسترم و تنظیم اندی جی که در ماه بعد ارائه خواهم داد.
• می پرسم چرا ماهها به ترکیه رفتی ، چرا برگشتی به لس آنجلس ولی درواقع دل خوشی هم در این شهر نداری؟
می گوید: من برای بیزینس رفته بودم، 6 ماه درتدارک یک آژانس مسافرتی و توریستی بودم، که درواقع 6 ماه در ترکیه، 6ماه در لس آنجلس باشم ولی با بالا رفتن دلار وکم شدن مسافر، از این کار منصرف شدم. ولی خوشبختانه توانستم در این مدت با هنرمندان داخل ایران در آنجا چندین آهنگ ضبط کنم و بمرور به بازار خواهم فرستاد.
دراین شهر، شهر فرشته ها، متاسفانه ما خودمان به جان خودمان افتاده ایم، خودی به خودی خنجر میزند، من هر وقت به اطرافم و بعضی بظاهر دوستان نگاه می کنم، دلم می گیرد، تا آنجا که می بینیم دشمن اصلی ما، بعضی از همین دوستان اطراف مان هستند ما دوستی بی سبب دیده بودیم ولی دشمنی بدون علت ندیده بودیم، من کارم با بعضی ها بجایی رسیده که وکیل گرفتم و دارم بعضی اقدامات دوستان را به قانون می سپارم چون چاره ای ندارم.

1385-12

• می گویم تو یکی از خوانندگان شیکپوش ایرانی هستی، در آرایش موی و میکاپ انتخاب طرح های لباس همیشه سلیقه بخرج میدهی.
می گوید: من اکثر لباسهایم را خودم طراحی میکنم و لباس های اخیرم  در ویدیوهای و عکسهای اخیر همه از طرح های فشن دیزاینر معروف ایتالیایی جان گالیانو است وهمچنین ورساچی و همه جواهرات و گردن بند و دست بندها از ورساچی و لویی ویتان، شانل، دیور، گوچی و مایکل کورس است.
دلم می خواهد از طناز عزیز دختر نازنینم بگویم که در ویدیو «کلید» بازی قشنگی کرده و هنر و استعداد خود را نشان داده و مرا سرفراز کرده است.
موزیک ویدیوی کلید را حمید شفیع زاده با هنرمندی خاص ساخته که طناز با زیبایی در آن درخشیده است.
موزیک ویدیوی اصرار از کارهای زیبای سیروس کردونی است تا امروز 3 موزیک ویدیوی دیگر دارم و قرار است همه ماهه یک موزیک ویدیوی جدید را به بازار بفرستم.
در موزیک ویدیوی «برگرد» که قبل از ژانویه ارائه خواهم داد آرایش موها و میکاپ من از هنرمند خوب و با ذوق زاره شهبازیان است که فامیل عزیزم من است که بسیار ممنونش هستم کارگردان موزیک ویدیوهایم کوجی زادوری عزیز است که از همه وجودش مایه گذاشته و عکس های زیبایی هم برایم گرفته که این هفته پشت و روی جوانان می بینید و آلبوم هایم را کمپانی آونگ در سراسر جهان پخش می کند.
من هیچگاه تیم مهربان ووفادار خود را فراموش نمی کنم وخود را مدیونشان میدانم، از گیتا میرقهاری که مثل یک خواهر مهربان با همه وجود مرا پشتیبان است، از پرویز پرگاری هنرمند برجسته و یاور همیشگی ام از صمیم قلب ممنونم، از لیلی زمانی عزیز که باهمه مهرش با من است. از خشایار عزیز، فریده جان عزیزم، نیلوفر و میلاد که از دوستان نزدیک من هستند و در همه ویدیوها کمکم می کنند سپاس دارم.و کسانی که در تهیه سایت ها بمن کمک می کنند فرید امیدوار، شمیلا، شهرام شجریان، شیلا، سجاد، شاهین احتشامی هستند.

www.Shohreh-Solati.com
فیس بوک:
www.facebook.com/shohreh solati
اینستاگرام:
instagram.com/shohrehsolati
توییتر:
twitter.com/ShohrehSolati