1609-2

1609-3

1609-10

1609-6

«آزیتا ارباب» سالها در کالج های لس آنجلس و نیویورک، دوره های تخصصی زیبایی و میکاپ را گذرانده و قبل از آنکه بعد از مدتها، به ایران سفر کند، به پشت صحنه سریال ها و نمایشات امریکایی راه یافته بود، ولی هوای وطن و نوستالژی کودکی، او را روانه ایران کرد و اینک بعد از بازگشت به خانه دوم خود لس آنجلس، فعالیت تازه ای را آغاز کرده، استودیوی خود، کلاسهای ویژه خود را آغاز نموده است.
• می پرسم چه شد به ایران رفتی و چه شد که برگشتی؟
می گوید: 15 سال پیش بعد از بازنشستگی مادرم جمیله از صحنه رقص، من تصمیم گرفتم به ایران بروم و امور ملکی خود سری بزنم و همان باعث شد در ایران بمانم خیلی ها که خبردار شده بودند من از امریکا آمده ام به سراغم آمدند. بخصوص هنرمندان، دست اندرکار تلویزیون و سینما و بعضی سازندگان موزیک ویدیوها که در اطراف ایران تهیه می شد دعوتم کردند. همزمان یکی از معروف ترین سالن ها بنام سالن مینیاتور که در ساختمان های ASP بود مرا برای میکاپ عروس دعوت نمودند، خیلی زود شیوه کارم مورد توجه قرار گرفت. چون آنروزها میکاپ های ترکی و عربی مد بود و من میکاپ ساده دخترانه امریکایی را آورده بودم، که درواقع عروس ها بدنبال آن بودند.
همان روزها کلاس های خصوصی میکاپ و آرایش عروس را دایر نمودم، که به کلاسهای بزرگتر و همایش در ترکیه و دبی انجامید آنروزها خیلی از ستارگان روز سینما و تلویزیون، چون آناهیتا همتی، شیلا خداداد، نیوشا ضیغمی، هنگامه قاضیانی میکاپ خود را به من سپردند، سوپراستارها، ورزشکاران برای میکاپ عروسی مرا فرا خواندند. سرم به راستی شلوغ بود، گاه در ماه 120 تا 200 عروس را میکاپ می کردم، جالب است برایتان بگویم که حتی برای میکاپ عروس های ایرانی به سویس، ترکیه، قبرس، یونان، پاریس دعوت می شدم که همین ها برای من هیاهویی بزرگ برپا ساخت.
البته برای سریال ها و فیلم ها هم دعوت می شدم، ولی چون پروژه ها طولانی و وقت گیر بودند، دستمزدی که می پرداختند به آن همه وقتی که می گذاشتم نمی ارزید ترجیح دادم همان مشتریان خصوصی خود را نگه دارم در این میان برای خوشحال کردن ستارگان قدیمی و پا به سن گذاشته هم قدم پیش می گذاشتم، ساعتها برایشان وقت صرف می کردم، آنها را به همان زیبایی سالهای دور بر می گرداندم و شادی و هیجان وصف ناپذیری در چهره شان دیدم، که برای من بزرگترین پاداش بود.

1609-7

1609-8

• می پرسم در ایران سن و سال خاصی برای میکاپ وجود دارد و در مجموع میکاپ در شرایط موجود و با حجاب چه نقشی دارند؟
می گوید: میکاپ بیشتر برای عروسی هاست، ولی خیلی از خانم های مدرن و جوان و میانسال هم برای حضور در جشن ها بدنبال میکاپ و آرایش مدرن حرفه ای و زیبایی روز هستند. یادتان باشد که در ایران خانم ها فقط امکان آرایش صورت خود را دارند و باید همه زیبایی و جذابیت خود را در صورت خودشان بدهند، خیلی ها بدلیل روسری و کلاه های مختلف و استفاده از رنگهای نه چندان بهداشتی و سالم، موهای زیبایشان سوخته و به شدت صدمه دیده و تنها باید به همان میکاپ صورت اهمیت بدهند.
در مورد جراحی زیبایی هم خانم ها فقط به صورت خود می پردازند. گرچه خیلی ها هم اهل ورزش هستند.
• خانم ها در ایران نسبت به گذشته چقدر به زیبایی خود می رسند؟
– باورکنید بیشتر دخترها و خانم ها در ایران نسبت به گذشته زیباتر شده اند، البته یک دوره در همان اوایل انقلاب بدلیل عدم آگاهی خیلی ها تن به تتوها و رنگهای غیرحرفه ای و خطرناک دادند، خیلی ها حتی به صورت و بدن خود آسیب زدند ولی در طی 15 سال اخیر خیلی از خانمها با مد و شرایط روز پیش میروند با ورزش و تمرینات و جراحی بموقع زیبا و خوش اندام شده اند، اصولا نسل جدید، بیشترشان چه پسر و چه دختر قد بلند و خوش صورت شده اند.
• چه شد که برگشتی امریکا؟
– مدتها بود، قصد بازگشت داشتم، چون مادر و خواهرم اینجا هستند، من البته در سال دو سه بار می آمدم و بر می گشتم، ولی سرانجام تصمیم گرفتم بکلی کوچ کنم، هر چه داشتم فروختم، استودیو و کلاس های میکاپ خود را تعطیل کردم و درحالیکه شاگردان کلاس و مشتریان استودیو خیلی ناراحت بودند، با اشک از آنها جدا شدم. حالا که برگشته ام می بینم خوشبختانه خانمهای ایرانی خیلی به میکاپ وآرایش خود اهمیت می دهند من هنوز بسیاری از مشتریان خود را دارم، اینک یک میکاپ استودیو در شرمن اوکس دایر کردم که برای عروس ها و برای مهمانی هاست، کلاس های خصوصی میکاپ راهم دایر کردم، چون می دانم خیلی از خانم ها می خواهند یاد بگیرند و آرایش روزانه خود را شخصا انجام دهند. من خوشبختانه با ایده های نو و بسیار مدرن، روز، کارم را شروع کردم. از همان روز نخست ورودم هم خانم ها به سراغم آمدند و کارم را شروع کردم، از اینکه می بینیم خانمهای ایرانی،مدرن تر از گذشته شده اند وحتی دو سه عروس خانم که به سراغم آمدند، اطلاعات خوبی درباره میکاپ و آرایش دارند وکار مرا آسان تر می کنند.
من خوشحال هستم عروس های جوان امروزی را میکاپ کنم. از سویی خوشحالم که هنوز پایگاه خود را درجامعه امریکایی هم حفظ کردم، دو سه پیشنهاد از سوی خانواده های امریکایی برای عروسی ایرانی و از سوی سریال های امریکایی دریافت کردم.
از شماره اش می پرسم می گوید:

300- 431- 8828

اینستاگرام:

@ azitaarbabmakeupartist

1609-5

دل جمیله ستاره و رقصنده محبوب چند دهه را نشکنید
جمیله در نهایت رفاه، آسایش و بی نیازی زندگی می گذراند

پخش یک فیلم بدون اطلاع و خواست جمیله، هم دوستداران او را ناراحت و هم از دیدنش به هیجان آمدند
آزیتا ارباب: بیش از 2 میلیون از مردم مهربان روی اینستاگرام و سوشیال میدیا
جویای حال مادرم شدند با لطف، محبت و عشق به او انرژی دادند

پخش فیلم کوتاهی از جمیله هنرمند با سابقه، ستاره سینما و رقصنده محبوب سبب شد تا خیلی از دوستداران او بدلیل بی خبر بودن جمیله از این فیلمبرداری عصبانی بشوند و خیلی ها با دیدن او همه خاطره هایشان زنده شد.
آزیتا دخترجمیله می گوید مادرم از 20 سال پیش خود را بازنشسته کرده و در این مدت نه غم ها و نه شادی هایش را با کسی قسمت کرده است، او ترجیح داده در خلوت خود زندگی کند. ولی متاسفانه روزی که بعد از یک دوره بستری بودن بخاطر سینه پهلو در بیمارستان، تازه به خانه برگشته و چون معمول همه روزه خود دو سگ کوچکش را برای پیاده روی برده بود، آقایی بدون اجازه بطور مخفی، از مادرم که هنوز لباس بیمارستان به تن داشت، سرش را پوشانده بود، آرایش نکرده بود، هنوز حال خوبی نداشت فیلم می گیرد و روی سوشیال میدیا پخش می کند.
مادرم به این خاطر خیلی ناراحت و غمگین شد،چون او در تمام این 20 سال ترجیح داده بود هیچ عکس و فیلم جدیدی از او پخش نشود و مردم او را باهمان چهره قدیمی به خاطر بیاورند.
من تصاویری از مادرم را روی اینستا گرام خود azitaarbabmakeupartist گذاشتم و هجوم میلیونها نفر را دیدم و در ضمن روی اینستاگرام Jamilehofficial هم تصاویری وجود دارد و امیدوارم دیگر کسی خلوت آرام مادرم را برهم نزند.

1609-14