1515-3

1515-4

1515-5

1515-6

1515-7

در روزگاری که ایرانیان چون بیشتر ملیت ها، به سلامت روان و جسم خود اهمیت می دهند بسیاری دور بعضی غذاها و تنقلات خوشمزه ایرانی را خط کشیده، بسیاری در هر شرایطی، با هر مشغله ای بدنبال ورزش و پیاده روی و همچنین حضور در باشگاه های ورزشی هستند، حضور مربیان با تجربه و پرقدرت و مسئول در جامعه ایرانی چون مهدی انصاری، امید بخش است، مهدی انصاری که ورزش را از 9 سالگی نزد استاد حسین کلابی شروع کرده، پرورش اندام را تحت نظر استاد محسن شاکری گذرانده، باکسینگ را در مکتب استاد اکبر احدی طی کرده و خود را مدیون او می داند.
مهدی انصاری که این روزها نه تنها بعنوان مربی ورزش در باشگاه ورزشی
Woodland Hills Athletic Club بلکه بطور خصوصی نیز فعال است می گوید: هنوز خیلی از ایرانیان نمی دانند دردهای موضعی، استخوانی، آرتروز، ماهیچه ای، کمردرد، گردن درد، همه و همه در مسیر ورزش قابل درمان و تسکین است منتهی ورزش بدون مربی، بدون دستورالعمل، دردسرساز و شاید خطرناک است. هنوز شاید خیلی ها ندانند قرص های لاغری چه به روزشان می آورد شاید ندانند یک عمل اشتباه در ورزش چه عوارضی را به دنبال دارد.
• از مهدی انصاری می پرسیم با توجه به اینکه در طی سالهای اخیر در جامعه ایرانی به عنوان یک مربی با تجربه و کارآمد و مسئول شناخته شده ای، شاید هزاران نفر در مسیر فعالیت هایت به سلامتی و شادی و اعتماد به نفس رسیده اند برخورد و باور ایرانیان را در مورد ورزش چگونه تعریف می کنی؟
– من در کلاس های خود، همه نوع ایرانی دارم، عده ای برای کسر وزن و برخی برای ماهیچه ساختن، گروهی برای سالم زندگی کردن و شکیل نمودن اندام شان می آیند.
من با توجه به سن و سال، شرایط بدنی، جسمی، بیماری ها، ناراحتی ها، سوابق زندگی شان، برایشان دستورالعمل هایی دارم. ولی اصولا ایرانیان انسانهای بسیار ورزش دوست و در نهایت از نظر جسمی سالم هستند، ولی نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارند، که بعضی ها تن به این برنامه ها می دهند، بعضی به عناوین مختلف از زیر آن فرار می کنند، ولی من حتی برای آن عده، شیوه های خاص دارم چون می دانم ایرانیان به ظاهر خود اهمیت می دهند، به اینکه شکیل باشند، پرقدرت جلوه کنند. من از همان زاویه وارد میشوم.
• خیلی ها با مصرف قرص های مختلف برای لاغری شدید و سریع بهره می گیرند، برخی با استفاده از تزریق ها، به ماهیچه سازی می پردازند، در مورد این گروه ها چه می گوئی؟
– داروهای لاغری خطرناک ترین شیوه لاغری است، چون خیلی زود متوجه عوارض بسیار خطرناک آن نمیشوند، همانگونه که تزریق های جهت ساختن ماهیچه چنین خطراتی دارند. این شیوه ها، کبد، کلیه ها، پوست بدن، قلب، ماهیچه ها، و خلاصه ارگان های بیرونی و درونی را ویران می کند. گاه عوارض آنها جبران ناپذیر است.
باید توجه داشت که چربی ها و چاقی ها در طی سالها بدست آمده و نمی توان آنها را طی هفته ها و ماهها از بین برد، این نوع لاغر شدن ها به وقت نیاز دارد، ولی از مسیر ورزش و تغذیه سالم به مرور ولی ثابت و بدون دردسر و عوارض انجام میشود. من بسیاری را سراغ دارم که با مصرف داروهای مختلف لاغری، خیلی سریع لاغر شده اند ولی برای همه عمر اسیر عوارض خطرناک داروها، چه جسمی و چه روانی شده اند.
من بسیاری از مردان را سراغ دارم که با تزریق ماهیچه و اندام قوی ساخته اند، ولی چند سال بعد دچار بیماریهای خطرناک و خانمانسوزی شده اند چون هر دو گروه سیستم دفاعی بدن شان مختل میشود، قلب و کبد و کلیه هایشان از کار می افتد.
من برای آنها که آرزوی لاغرشدن سریع و به اندام دلخواه رسیدن دارند، سیستم و شیوه های مدرن و جدید دارم، چون لاغرشدن درواقع 80درصد به تغذیه نوتریشن بستگی دارد و 20 درصد به ورزش. من برای این منظور، یک شف حرفه ای و معروف را استخدام کردم تا غذاهای مخصوص اینگونه افراد را آماده سازد، وقتی شاگردان من به باشگاه می آیند و کارشان تمام میشود، اغلب روزها، غذای 4 روز خود را می گیرند و به خانه می برند و من آنها را در همین مرحله رها نمی کنم، من مرتب با تلفن و تکست با آنها ارتباط دارم، از آنها می خواهم قبل از صرف غذا، آنرا به من نشان بدهند، چه آن غذایی که من به آنها دادم و چه غذایی که خود تهیه می کنند، اگر خود آنها هم قصد خوردن هر نوع نوشابه، غذا، میوه، تنقلات و بستنی دارند با من تماس می گیرند، تا من راهنمایی شان کنم و همین ارتباط در مسیر سالم سازی آنهاست. من همه وقت خود را برای آنها می گذارم که تا نهایت سلامت جسمی شان پیش بروم، من حتی از آنان می خواهم وقتی به مهمانی میروند، قبلا شام مخصوص خود را در خانه بخورند و بعد به مهمانی بروند تا فقط یک سالاد ساده بخورند

1515-8

1515-9

1515-10

1515-11

1515-12

• در مورد بعضی که همه وسایل ورزشی را می خرند، به خانه می برند و خود اقدام به ورزش های مختلف می کنند چه نظری داری؟
– اگر تعلیم دیده باشند، اگر قبلا زیرنظر مربی بوده باشند، مسلما درست عمل می کنند ولی بدون مشورت و تحت نظر بودن، یک اقدام کوچک ورزشی، یک وزنه، یک دستگاه، یک حرکت تند و سریع می تواند سبب کشیدگی ماهیچه ها، رگها، استخوانها ، ضربه به اعضای حساس بدن شده، دیسک، کمر، گردن، شانه ها و خیلی عوارض جبران ناپذیر را بدنبال داشته باشد.
• زن و مرد، سن و سال، نیز در ورزش نقش دارد؟
– مسلما خانم ها به دنبال شکیل کردن بدن، سفت کردن ماهیچه ها و پوست بدن و در ضمن به دست آوردن انرژی و روحیه خوب و آقایان برای بدن سازی و ماهیچه ساختن و پرقدرت بودن می آیند، خانم ها پیگیرتر هستند، حوصله بیشتری خرج می دهند دستورالعمل های غذایی را رعایت می کنند، البته آقایان به ویژه ایرانیان نیز اخیرا بسیار دقیق شده اند و در پی سالم سازی خود هستند در ورزش سن و سال فقط یک شماره است، من در کلاسهای خود از 8 ساله تا 80 ساله دارم، بچه هایی که برای بسکتبال و فوتبال، دوره های مخصوصی را می گذرانند، باکسینگ، هنرهای رزمی، کشتی، در کلاسهای ما برپاست. من برای هر سن و سالی، یک برنامه خاص تنظیم کرده ام. من به همه سنین توصیه می کنم که برای ورزش هیچ وقت دیر نیست، اینکه پر از انرژی، اعتماد به نفس، امید به زندگی بشوند و سالهای عمر خود را در سلامت طی کنند و اینکه دردهای عضلانی، استخوانی، آرتروز، دیسک و خلاصه خیلی از دردها، در ورزش صحیح قابل تسکین است.
• شنیدیم شاگردان معروفی در کلاس های خود تحت تعلیم داری؟
– خیلی از چهره های معروف ایرانی، چون مرجان روانبخش حسابدار قسم خورده CPA و نامدار، دکتر فوژان زینی روانشناس معروف، دکتر بیژن عافار جراح سرشناس، کاملیا جلیلوند بیزینس وومن معروف و دهها چهره دیگر در جمع شاگردان کلاس های من هستند، که خیلی هایشان چند سال است می آیند و حاضر نیستند این کلاسها را از دست بدهند. این عده مفهوم ورزش و رسیدن به هدف هایشان را در نهایت آگاهی درک می کنند من شاگردانی دارم چون امیر از گلندل که 4 سال است مرتب به این باشگاه می آید و سخت پیگیر است.
• شما برای این شاگردان چگونه قدم به قدم پیش میروید، که توام با موفقیت است؟
– من در جلسه اول که مجانی است، ورقه هایی به آنها می دهم تا تاریخچه بیماریها، ناراحتی های خود و خانواده، خواست ها و آرزوها، امکانات جسمی و روانی شان، در آن بیاورند، درواقع با اطلاع از همه سیستم بدنی و سلامتی شان اقدام می کنم. در کلاسهای من، افراد ابتدا یک دوره ده جلسه ای را طی می کنند. من از آنها همه نوع آزمایش و تست انجام میدهم تا نتیجه را ببینم، خیلی ها در طی همان 10 جلسه، 10 پاوند کم می کنند، بعضی ها در طی 3ماه 40 پاند کم کرده اند بدون اینکه هیچ صدمه ای به سیستم بدنی و ارگان هاشان وارد شود.
رژیم غذایی، نوتریشن، کاردیو مهم ترین اصل است، بعد ورزش که به مرور توام با هم پیش میروند من به آنها توصیه می کنم بچه هایشان را از همان کودکی به باشگاه بیاورند، بهترین هدیه برای بچه ها ورزش است، آنها با ورزش از خیلی خطرها دور میشوند و از همان کودکی بدن سالم دارند.

امکانات باشگاهی
در باشگاه ما Woodland Hills Athletic Club همه وسایل مدرن، مجهز ورزشی را گرد آوردیم. لاکرروم های شخصی، سونای خشک و بخار، شاورروم های مدرن، تهیه انواع آب میوه ها، غذاهای سالم، کلاس های زومبا، یوگا، و مهمترین مسئله سالن مخصوص نگهداری از بچه های شما، وقتی شما به ورزش مشغولید از این بچه ها به بهترین شیوه نگهداری می شود. یک متخصص فیزیکال تراپی نیز در خدمت است تا هر مشکلی پیش آمد به آن رسیدگی کند. من خود نیز همین روزها مجوز رسمی فیزیکال تراپی خود را می گیرم.
نکته مهم اینکه وقتی که به روی وب سایت مهدی انصاری وYelp باشگاه او میرویم، بررسی ها و نظریات بسیار دلنشینی می بینیم که چگونه خیلی ها با کمک او به زندگی سالم، به اندام شکیل و به اعتماد به نفس کامل رسیده اند.

1515-15

www.LaforeverFitness.com
[email protected]
20971 Burbank Bouleavard
Woodland Hills CA 91367
Tel: 310- 254-8858

1515-16