1456-56

1456-57

محمد ایزدمهر

در گذر عمر متوجه شده ام حق گرفتنی است تا بدر دق الباب نکنی کسی در باز نکند. آئین جوانمردی نیست من شاهد باشم پیرمرد در سن کهولت و پنجاه سال خدمت به پهنای صورت اشک می ریزد. از همه میخواهد باشگاه تاج را دریابید. سال گذشته بقصد دیدار اوعزم رفتن به لندن را داشتم پرویز شیخان یار وفادار همیشگی ورزشکاران تاج و مرد 1456-58شماره دو تاج به من گفت نخواهی توانست با او مصاحبه کنی چون از شدت احساسات فقط گریه میکند. آیا براستی چرا؟. این سئوال را پاسخ میدهم. پرویز خسروانی در طول زندگی پربار و پر از ماجرا فقط یک عشق داشت آن هم عشق به وطن و صد البته خدمت به جوانان و ورزش این مملکت. حاصل آن زحمات استادیومها و تاسیسات ورزشی تاج کشور در تهران ، شهرستانها و کشورهای ساحلی جنوب ترکیه حتی امریکا.
این شور و عشق ورزشی او را وادار کرده بود در سازندگی ایران فردا نقشی ارزنده داشته باشد. خسروانی یکی از سازندگان و پرورش دهندگان ورزش این مرز و بوم بود. مردانگی و وطن پرستی از خصوصیات او بشمار می رود. او اهل شعار نبود مرد عمل بود روزی که در جلوی شاه خبردار ایستاد و گفت باین سرباز اجازه دهید یک استادیوم ورزشی در شأن ایران درست کنم. شاه سئوال کرد در چه مدت؟ او در جواب گفت یکساله تمام خواهد شد. بله ورزشگاه یکصدهزارنفره خیلی زود ساخته شد. هنوزبعد از سی واندی از انقلاب گذشته همه روسای ورزش قول تهیه وتدارک اماکن ورزشی را میدهند هیچیک به عمل نمی پیوندد. ای جوانمردان به یاری من در آئید وبرای برگرداندن ورزشگاههای ساخته شده توسط پرویز خسروانی برای جوانان ایران هم گام شوید. حرف ما حق است. برای این مکانهای مقدس ورزشی زحمات شبانه روزی صرف شده هزینه شده و حال پس از سی وپنج سال به مخروبه تبدیل شده. بله صحیح است. به خرابه تبدیل شده در تصویر مشاهده می فرمائید. نه اینکه دولت مردان نمی دانند. شاید صلاح در این است. در غیر اینصورت چه دلیلی دارد جواب من را نمی دهند چهل روز در ایران بودم به همه مقامات مملکت مراجعه کردم نامه نوشتم جلسه برقرار شد تا این لحظه خبری نیست. امیدوارم مسئولین ورزشی ایران گوش شنوا داشته باشند. آی دولتمردان اگر خواهان قدرت عزت و تمامیت هستید فقط از راه سلامت جامعه و تنفس در فضای آزاد می توانید به هدف برسید.

1456-59

کیست که نداند ورزش، پایه واساس سلامت جامعه بشری است.
جوانان عزیز بجای خرده گیری با سرافرازی با منطق حق خود را طلب کنید. از همین روزنه ورزش شروع کنید. به جوانان کمک کنید، توقع نداشته باشید آنها دو دستی میلیاردها تومان ثروت را بشما هِبه کنند. ما باید بخواهیم وبرای خواسته خود اقدام کنیم.

1456-60

ای دختران ایران میدانید پرویز خسروانی یک استادیوم مدرن و مجهز به کلیه وسائل مدرن برای شما ساخت (استخر سرپوشیده با تاسیسات کامل، سالن بسکتبال، والیبال، ژیمناستیک و اتاق های اداری در بهترین نقطه شهر تهران خیابان بلوار) ببینید به چه روز افتاده یکنفر از بانوان دراین زمینه قدمی برنداشته. این یک حق طبیعی هر شهروند ایرانی است که اقدام کند. ما میتوانیم با برپائی یک کمیته مشترک از ایرانیان دست بیک اقدام حق طلبانه ورزشی بزنیم.
از سیاسیون دوری باید کرد. دست بدست هم دهید، و از تریبون مجله جوانان استفاده کنید، من هم بنوبه خود شما را یاری خواهم کرد. اگر دیر بجنبید این اماکن بفروش خواهد رفت و بجای آن برجهای سر بفلک کشیده ساخته خواهد شد. با همفکری یکدیگر میتوانیم به هدف برسیم. شما که نشان دادید در مسابقات ورزشی با چه شور و علاقه ای ایران را فریاد می کنید. چرا ساکت نشسته اید؟ از سیاسی کاران دوری کنید چون آنها هدف دیگری دارند و ما بازیچه دست آنها نخواهیم شد.
باز هم با شما سخن داریم…

[email protected]
Facebook.com/Taj1324