1573-12

1573-3

1573-4

1573-5

کنسرت بزرگ معین خواننده محبوب مردم، شنبه 26 اگوست، در یکی از بزرگترین مراکز هنری لس آنجلس، گریک تیاتر اجرا میشود و از هم اکنون احمد مسعود به همراه تیم هنری معین، تدارک این رویداد بزرگ را می بینند.
معین و احمد مسعود را در «جوانان رادیو» و مجله جوانان به حرف کشیدیم و درباره جزئیات این کنسرت بزرگ پرسیدیم و این هفته اولین بخش این مصاحبه را می خوانید.
«احمد مسعود» که به جرات همه نیروی خود را برای هرچه با شکوه تر ساختن این برنامه گذاشته می گوید:
– خوشحالم که از سراسر ایالات اطراف مردم تلفن می زنند و درباره جزئیات این کنسرت می پرسند من در مورد دوستداران فراوان معین شک نداشتم، ولی این بار مردم هیجان دیگری نشان میدهند.
• می پرسیم چند سالی است که صحنه بین المللی گریک تیاتر توسط هنرمندان ایرانی فتح نشده است با چه انرژی و هدفی به پیش میروید؟
معین می گوید: احمد مسعود دلسوزانه و خستگی ناپذیر در پی اجرای این کنسرت در گریک تیاتر بود، چون همه آخر هفته هایش پر بود فقط یک یکشنبه را به ما پیشنهاد دادند که احمد مسعودنپذیرفت و بعد از 2 سال سرانجام، با یک جابجایی در گریک تیاتر، توانست شنبه 26 اگوست را قرارداد ببندد.
احمد مسعود می گوید: من با خود عهد کرده بودم به هر قیمتی شده قرارداد گریک را برای کنسرت معین ببندم و خوشبختانه رفت وآمدها و پیگیری من به نتیجه رسید، چون می دیدم که ایرانیان علاقه خاصی به گریک تیاتر دارند، خصوصا که سر باز و تابستانی و خیلی خاطره انگیز است.
• آن شب مردم چه آهنگهایی خواهند شنید؟ با چه ارکستری روبرو هستند؟
احمد مسعود: معین دهها آهنگ هیت دارد، آهنگهایی که در قلب و دل مردم جای دارد. ولی برای آن شب آهنگهای جدیدی هم آماده دارد.
معین: من اقلا 12 آهنگ جدید دارم، که بدلیل آن وسواس خاص، ارائه آنها مرتب به عقب افتاده ولی می کوشم تا آنها را به صورت آلبوم تازه ای همزمان با کنسرت ارائه بدهم.
احمد مسعود: توی راه که به جوانان می آمدیم، من بعضی آهنگها را در اتومبیل گوش دادم، باور کنید یکی از یکی زیباتر بود ولی معین بدلیل خواندن و ارائهبیش از 40 آهنگ محبوب و ماندنی، نسبت به آهنگهای جدید، سختگیر شده است. ولی من درحد توان خودم او را تشویق کردم، همه این آهنگها را در شب گریک تیاتر بخواند.
معین: من مرتب آهنگهای جدید را با آهنگهای قدیمی مقایسه می کنم، آنها را به رقابت کشیده ام، راستش من همیشه برای نظر و سلیقه مردم اهمیت قائل هستم، من دلم میخواهد آهنگهایم چون همیشه ورد زبان شان باشد، همه جا شنیده شود.
شما درباره ارکستر پرسیدید باید بگویم که آن شب 40 موزیسین حرفه ای روی صحنه می آیند، برای اولین بار سازهای بادی با نوازندگان امریکایی و ارامنه و سازهای اصیل و سنتی و مدرن را بکار گرفته ایم، تا تنوع و تازگی در همه مراحل کنسرت حس شود.

1573-7

1573-8

1573-13

احمد مسعود: من دو سه روز پیش سر تمرین معین و ارکستر رفتم، باور کنید مات شدم، نفهمیدم چگونه گذشت و حدود یک ساعت ونیم در گوشه ای محو این تمرینات شده بودم، معین واقعا یک استاد در کار خود است وقتی می بینم مردم از نقاط مختلف برای خرید بلیط کنسرت هجوم آورده اند، خوشحال می شوم و بیشتر بخاطر حرکت تازه ای که در موسیقی ایرانی و درکنسرت های تازه بوجود آمده است.
• از معین می پرسیم درست 35 سال است درخارج می خوانی، به راستی چه حسی داری؟
می گوید: خوشحالی من، حمایت و تشویق مردم است من در تمام این 35 سال حتی یک روز را بدون تشویق و مهر مردم نگذرانده ام، من به مردم و به خواسته هایشان و به سختگیریهایشان گوش می دهم، چون احساس می کنم در این 35 سال من عضوی از خانواده آنها شده ام.
احمدمسعود: کاش در اینجا اشاره کنیم که دوستداران معین باید بدانند که برنامه سر ساعت 7 شروع میشود و قبل از 11 باید تمام شود، این مقررات گریک تیاتر است و از سویی جلوی گریک تیاتر، اخیرا حالت بازارچه غذا و بقولی امکانات سرگرم کردن مردم را فراهم کرده اند، گریک تیاتر به کلی نسبت به گذشته فرق کرده، حتی درون سالن نیز شکل و شمایل تازه ای دارد.
• از معین می پرسیم اگر همین امروز قرار شود بروی ایران برنامه اجرا کنی، اولین شهر و منطقه ای که میروی کجاست؟
می گوید: راستش را بخواهی زادگاه خودم نجف آباد اصفهان، که دوران کودکی و دبستان را آنجا گذرانده ام. هر بار که در نقطه ای از دنیا با همشهری های خود روبرو میشوم، می پرسند کی به نجف آباد بر می گردی؟ البته بعد به همه شهرها می روم، برای همه عزیزانم در ایران می خوانم، جالب است بدانید که آهنگ اصفهان را که من خواندم، از دیدگاه مردم برای همه شهرها بود، چون بعدها شنیدم مردم نام شهر خود را روی آهنگ گذاشته اند و برای زادگاه خود خوانده اند.
امیدوارم روزی در ایران، برای مردم خوب و مهربان سرزمینم بخوانم.

Moein
Live in
Greek Theatre
August 26, 2017
2700 N. Vermont Ave , Los Angeles, CA
Door Open @ 8:00 pm

1573-10