1516-3

1516-4

1516-5

«اندی وکورس» اولین زوج پرطرفدار موزیک مدرن ایرانی در نیمه دوم سالهای 1980 و آغاز سالهای 1990 بودند که توجه کودکان و نوجوانان و جوانان را به سالن کنسرت ها جلب کردند، برای اولین بار موزیک ویدیوهایی به سبک MTV به بازار دادند و دامنه کنسرت هایشان به ایالات مختلف امریکا، کانادا، بعد اروپا و استرالیا کشیده شد.
اندی بچه مجیدیه تهران، که همه محله هایش اینروزها بر در و دیوارها، به هر طریقی شده پوسترهای او را حتی موقتی نصب می کنند، نام او و ترانه هایش را بر دیوارها می نویسند، درواقع بعنوان نوازنده گیتار از 14 سالگی آغاز نموده و سپس به خوانندگی روی آورد، آهنگهایی به زبان انگلیسی می خواند، این زمینه فعالیت در امریکا هم مدتی ادامه داشت تا سرانجام همکاری با کورس را که در کالج موسیقی در تگزاس درس خواند و آهنگسازی و نوازندگی می کرد آغاز نمود. کورس با توانائی خاص خود با اندی همراه شد.
ایندو در سال 1985 با ارائه اولین آلبوم خود (خواستگاری) نه تنها یک رکورد بزرگ برجای نهادند بلکه با موزیک ویدیوهای دیدنی باب سلیقه نوجوانان و جوانان چون: بلا، خداحافظ، بیقرار، ما همه ایرونی هستیم و سرانجام خداحافظی به اوج محبوبیت خود رسیدند.

1516-6

1516-7

این دو به جرات در جذب نسل جوان به سالن کنسرت ها و شنیدن ترانه های فارسی، نقش مهمی داشتند و خصوصا در سالهایی که بسیاری از نوجوانان و جوانان هویت ایرانی خود را بدلیل مسائل سیاسی پنهان می کردند، اندی و کورس با خواندن ترانه های فارسی در سالن های بین المللی و اینکه ما بچه شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد، تبریز، رشت، کرمان، تهران، کرمانشاه هستیم، احساسات ایرانی این نسل را برانگیختند.

1516-8

1516-9

اندی و کورس بعنوان دو خواننده محبوب راهی بیمارستان ها، مراکز خیریه، سازمان های حمایت از کودکان و نوجوانان شدند، در کنار بچه های بیماری که شاید روزهای آخر عمرشان بود، با گیتار خواندند.
ایندو در سال 1991 راه خود را جدا کردند درحالیکه دوستداران شان به این جدایی اعتراض داشتند، قول دادند دوباره روزی کنار هم در صحنه ها ظاهر میشوند.
اینک بعد از سالها درحالی که لس آنجلس 25 سال انتظار کشیده تا ایندو باهم روی صحنه بیایند در تاریخ 27 اگوست، ایندو در هالیوود پالادیوم، روی صحنه می خوانند.
در هفته های آینده با آنها گفتگوهایی خواهیم داشت تا از جزئیات این کنسرت بزرگ با خبر شویم.