1352-1

یکشنبه 28 اپریل، گلندل های اسکول شاهد یک رویداد فراموش نشدنی  بود، شاهد رنگین کمانی از رقص و موزیک. شاهد خلاقیت های پایان ناپذیر آنا جانبازیان یک هنرمند ارزنده، از یک خانواده هنرپرور و جاودانه در هنر رقص. همه آنها که در یکشنبه بعد از ظهر و غروب به تماشای این واریته زیبای رقص نشسته بودند، یک لحظه ازتحسین و هورا دست نمی کشیدند.
«آنا جانبازیان» با خلق زیباترین رقص ها، از سرزمین مان ایران، از قوم های مختلف گرفته، تا رقص سرزمین های دیگر جهان، شگفتی آفریده بود. همه حاضرین در سالن گلندل های اسکول، گذر زمان را فراموش کرده بودند، هیچکس از صندلی خود تکان نمی خورد. چون بیش از صد کودک ونوجوان و جوان هنرجودر صحنه پرواز می کردند.
با خلاقیت های هنری، با نبوغ آنا جانبازیان، به همه گوشه های سرزمین مان و به همه سرزمین های خاورمیانه، سفر کردیم، از دیدن لباس های رنگین و هماهنگ رقصندگان، از حرکات موزون زیبایشان، از موزیکی که لحظه به لحظه اش با رقص ها گام برمی داشت، لذت بردیم و بارها و بارها برای آنا جانبازیان وهمه هنرجویان آکادمی او کف زدیم و اشک ریختیم و با خاطره ای زیبا، سالن را ترک کردیم.

1352-12

1352-4

1352-10

آنا جانبازیان از رقص های باله کلاسیک ، و مدرن تا رقص های سنتی و محلی سراسر جهان را روی صحنه زنده کرد، در جمع رقصندگان از کودک 4 ساله تا نوجوان و  جوان را دیدیم که در آن شب پرشور، آخرین امتحان آخر سال خود را در برابر استاد خود دادند وهمه پیروز و با نمره قبولی روانه خانه هایشان شدند.
«آنا جانبازیان» می گوید این برنامه سالانه آکادمی هنرستان رقص جانبازیان است. که با حضور دانشجویان اجرا می شود وامسال این برنامه بنام Dance Expose به اجرا در آید، من به اتفاق بچه ها، ماهها بود که برای این شب آماده می شدیم، طراحی لباس ها، رقص ها از سرزمین های مختلف و تهیه و تنظیم موزیک برنامه راکه از نقطه شروع تا پایان تهیه کردم و خوشبختانه هماهنگ پیش رفت. اینکه در تمام مدت هیچ اشتباه و لغزشی رخ نداد، آنهم اجرای 26 قطعه که کار آسانی نبود. وقتی با هنرجویان که 4 ساله تا 25 ساله بودند،تمرینات را شروع کردیم، خوب می دانستیم که یک رویداد بزرگ را روی صحنه زنده می کنیم  می دانستیم که ما نماینده همه رقص های رنگین سرزمین های مختلف هستیم، همین به ما انرژی می داد، هیچکس در این مدت احساس خستگی نکرد من خیلی دلم می خواست مثل همه تماشاگران در سالن، به تماشای صحنه می نشستم لذت می بردم، ولی مسئولیت اجرا و کارگردانی این برنامه، مسئولیت بسیار بزرگی بود،و من ازهمان فاصله دور همان پشت صحنه، در چشمان مردمی که در سالن نشسته بودند، شوق و سپاس و هیجان را می دیدم و با این فرشته های زیبای صحنه، انگار روی ابرها پرواز می کردم، چون آنها تنها با رقص مشغول نبودند، آنها در عالم معنوی و روحانی خود، پرواز می کردند. با رقص های باله، ملی و محلی ایرانی، ارمنی، روسی و سرزمین های مختلف جهان با همه سرافرازانه، صحنه را تسخیر کردند.
آنا جانبازیان و گروه رقصندگانش، یک برنامه ویژه بنام «صد رنگ» را به برادر از دست رفته اش آلبرت جانبازیان که در 26 دسامبر با زندگی وداع گفت، تقدیم کرد به روح پاک اش و خاطره هایش که با این برنامه برای همیشه روحش در آرامش خواهد بود.
آنا جانبازیان دراین شب پرشور، یکبار دیگر ثابت کرد که یک هنرمند تکرار نشدنی است. یک هنرمند پر احساس با اندیشه های جهانی، ورای مرزها ونژادها، مذاهب و رنگها، او بجرات هنرمندی است که هنوز بدرستی و در حد کمال شناخته نشده است، او را باید هر سال از نو شناخت. هر بار زوایای ناشناخته هنریش را شناسایی کرد.

1352-6

1352-7

1352-8

1352-9