1555-18

عکسها از مرتضی فرزانه

یک پاتوق تقریبا 35 ساله در ونچورا بلوار منطقه ولی، همه روزه میزبان صدها چهره معروف امریکایی و ایرانی است. رستوران نقلی تر و تمیز و خاطره آمیز لیتل کافه Little Cafe که هر بار شما به آنجا سر میزنید حداقل با ده چهره معروف روبرو میشوید.
بسیاری از هنرمندان بین المللی چه در عرصه سینما، چه تلویزیون و چه موزیک به لیتل کافه می آیند، خیلی عادی و بی سروصدا در گوشه ای می نشینند و سفارش غذای دلخواه خود را میدهند. گاه آقا رضا (رضا پورفرزیب) بنیانگذار این رستوران را بغل می کنند، گاه بعضی روزها خواهرزاده اش افشین یزدجردی را به آغوش می گیرند و بعد هم خیلی آرام خداحافظی می کنند و میروند. در گوشه ای از لیتل کافه صدها عکس دیده میشود که مربوط به 35 سال گذشته است، از کودکی بعضی مشتریان از نوجوانی شان، از اینروزها که درواقع اگر روزگاری با پدر ومادر به اینجا می آمدند امروز با فرزندان خود می آیند.
آقا رضا که بقول مشتریان کافه نسبت به 35 سال پیش تغییر زیادی نکرده و هنوز خوش تیپ و خوش مشرب است، در روزگاران گذشته حتی مسابقات ملکه زیبایی و دختر شایسته برگزار می کرده، در بیشتر بنیادهای خیریه شرکت کرده و یاری رسانده واینروزها هنوز این وظایف انسانی را به اتفاق افشین خان انجام میدهد. روزگاری این کافه با چهره هایی چون چاک نوریس، الک بالدوین و اقلا 70 چهره معروف هالیوودی که در همین منطقه زندگی میکردند صبح را آغاز می کرد، حالا خیلی از آنها به ملیبو وکلباسس کوچ کرده اند ولی جالب اینکه خیلی ها بدنبال خاطره های جوانی خود،هنوز به لیتل کافه می آیند.

1555-19

1555-20

1555-21

چند آهنگساز معروف، چند وکیل قدیمی که یکی شان حتی 102 سال دارد، چندین زوج وفادار با 60 تا 70 سال سابقه زندگی زناشویی دهها بازیگر قدیمی تلویزیون و سینما، هنوز به لیتل کافه از ساعت 7 صبح تا 3 بعد از ظهر می آیند. گاه با دیگران سلام و علیکی می کنند و میروند.
در جمع ایرانیان چهره هایی چون شهره آغداشلو وهوشنگ توزیع، ساسان کمالی وهمسرش، حسین مجید، فرهنگ فرهی و پیام و نیما فرهی، فارلی و جانی قراگزلو، حمید بیاتی، کامی ضرغام و… به لیتل کافه می آیند و بیشتر برای صبحانه می آیند، خیلی ها هم برای ناهار، چون بعد از ساعت 3 بعد از ظهر لیتل کافه تعطیل می شود. ولی راستش را بخواهید بعضی ها برای خوردن غذاها و سالاد و صبحانه های خوشمزه و اورگانیک لیتل کافه، هرجایی باشند حداقل یک وعده خود را به محل خاطره ها میرسانند.
لیتل کافه درست در ونچورا بلوار از غرب به شرق بعد از تمپا و روبروی راس Ross جای دارد و بر دیوارهایش تصاویر امضا شده و یا دو نفره و سه نفره با آقا رضا(ری) و افشین خان دیده میشود. بعضی ها عکس های قدیمی و جدیدشان کنار هم جای دارد.
تقریبا هفت هشت نفری که در لیتل کافه کار می کنند سابقه 10،20،30 ساله دارند، آنها هم به خاطره ها عادت کرده اند، همه شان خوشرو و مهربان هستند.

1555-22

1555-25