1336-70

 

مقامات قضائی در ایران 5 ترانه سرا و آهنگساز جوان را به اتهام همکاری با خوانندگان مقیم خارج  و پخش ویدیوهایشان در شبکه های تلویزیونی بازداشت کردند.
در میان بازداشت شدگان، روزبه بمانی ترانه سرای 1336-71معروف نیز دیده میشود، این عده به اتهام تهیه و ارائه ترانه ها و آهنگهای زیرزمینی غیرقانونی- از دیدگاه مقامات قضایی- در ایران و پخش آنها با صدای خوانندگان معروف در شبکه های تلویزیونی دستگیر شده اند. شاعر و ترانه سرای معروف یغما گلرویی طی نامه ای ازجامعه هنری خواسته که علیه این اقدام مقامات دولتی اعتراض کنند و اضافه کرده که درجمع این 5 نفر روزبه بمانی، افشین مقدم و عیلرضا افکاری دیده میشوند که فعالیت های  هنری شان بعنوان یک خلاف جنایی شناخته شده است، گلرویی بااین اقدام فعالیت 15 ساله هنری خود را متوقف نموده و درواقع خود را به خطر انداخته است.
روزبه بمانی 34 ساله تا امروز برای خوانندگان نامدار داخل ایران چون احسان خواجه امیری، علیرضا عصار، محمد اصفهانی، خشایار اعتمادی و…  آثاری ساخته است ولی او شهرت و اعتبار خود را مدیون ساختن آثاری برای خوانندگان برجسته خارج از ایران چون گوگوش و داریوش است.
اقدامات اخیر مقامات قضایی در ایران بدنبال مصاحبه ها و اعتراضات یکی دو خواننده دست اندرکار موزیک درخارج از شبکه های تلویزیونی صورت گرفته که از این دوستان نازنین می خواهیم با چنین اقداماتی سبب دردسر مشکل و زندان و محکومیت یک گروه جوان هنرمند داخل ایران نشوند. امیدواریم مقامات قضایی داخل ایران نیز از این سختگیری ها و دستگیری ها دست بکشند و پل ارتباطی هنرمندان داخل و خارج را که نیت شان ارائه آثار فرهنگی و هنری با پیام های ویژه نسل جوان است اینگونه ویران نکنند.