1621-21

1621-3

1621-4

1621-5

عکس روی جلد از مرتضی فرزانه

به بهانه آغاز هشتاد سالگی بهروز وثوقی چهره همیشه ماندنی سینمای ایران بسیاری نظر دادند ولی خواندن دیدگاه چهره های سرشناس هنر و گروهی از جوانان عاشق سینما فرصت دیگری برای شناخت بیشتر این هنرمند ارزنده و پایگاه او در قلب مردم و همکاران اش است.

***

1621-18

پرویز پرستویی (بازیگرسینما، تئاتر و تلویزیون):
من و بهروز وثوقی خیلی دوست داریم با هم کار کنیم .من بچه پامنارهستم عشق قیصر و گوزن ها و عاشق بهروز وثوقی. بهروزخان عزیز. روزت مبارک.

تهمینه میلانی( کارگردان سینما):
بهروز وثوقی به نظر من بهترین بازیگر سینمای ایران است . او درهمه این سال ها فراموش نشده. جوانهای بیست ساله ما هنوز ایشان را دوست دارند. تاسف من این است که چرا ما سی و سه سال خودمان را از اسطوره بازیگری محروم کردیم.

امیر قلعه نوعی (سرمربی فوتبال):
ما هنوز تو رو چهل ساله می بینیم. چهل سال است داریم چهل سالگی ات را تماشا می کنیم و سیر نمی شویم. نه از قیصر، نه از کندو و نه سوته دلان و رضا موتوری… این دنیا چهل سال عمر هنری به شما بدهکار است.

مجید مجیدی (کارگردان سینما) :
سینمای متفکر و بالنده ما با حضور بهروز وثوقی در چند فیلم شاخص راه خود را پیدا کرد و ما به نوعی مدیون او و برخی از کارگردان ها و سینماگران متفکرسینمای ایران هستیم. غربت بهروز وثوقی و سایر هنرمندان برجسته مهاجر ایرانی را شکننده کرده است.

بهروز غریب پور( کارگردان تئاترو سینما):
اگر من جای بهروز وثوقی بودم ایران را ترک نمی کردم، چون اگر او را زندانی هم می کردند، زندانبان ها هم او را دوست می داشتند.

شهاب حسینی( بازیگر):
از نکات مهمی که در مورد بهروز وثوقی وجود دارد این است که ایشان با وجود محرومیت اجباری سی و هفت ساله از فعالیت در ایران هنوز از یاد مردم نرفته و همچنان محبوب است.

رضا عطاران ( بازیگر):
آرزو می کنم آقای بهروز وثوقی بتوانند در سینمای ایران حضور داشته باشند و با حضورشان سینما را مصادره کنند.

حمید فرخ نژاد (بازیگر):
شاید از معدود آدم هایی که در تاریخ سینمای این مملکت هر دو وجاهت را داشته آقای بهروز وثوقی است. یعنی هم وجاهت هنری داشته و هم وجاهت سینمای تجاری. واقعا دیگر کسی را با این قدرت نداریم، کسی که هم تنگسیر بازی میکنه و هم ممل آمریکایی. هم سوته دلان و هم بلوچ.

نوید محمد زاده (بازیگر):
پرده خاکستری سینما هنوز بوی شما را می دهد. ما با شما زندگی کرده ایم بهروز خان.

1621-6

1621-20

1621-22

نظرات جوانان و مردم
در باره بهروز وثـوقی

احمد رضا آخوندزاده
ما در زمان بازیگری آقای بهروز وثوقی در ایران هنوز به دنیا نیامده بودیم ولی الان با گذشت این همه سال هنوز فیلم های او را که می بینیم شوکه می شویم از بازی های درخشان او.

حمید تورانپور
عشق یعنی بهروز وثوقی. بازیگری یعنی بهروز وثوقی و سینما یعنی داش آکل، ممل آمریکایی، سوته دلان، تنگسیر، کندو. قیصر… سینما یعنی بهروز وثوقی…

رضا محمدی پور
من بیست و دوسالمه ولی هزار بار تا حالا کارهای بهروز وثوقی رو دیدم و لذت بردم. انگار مال نسل ماها هم هست. انگار با ماست. خیلی دوستش داریم…

پروانه رامبدی
سینما بدون بهروز وثوقی سینما نیست. با اینکه سالها ایران نیستم و اروپا زندگی می کنم اما همه فیلم های بهروز وثوقی رو تو آرشیو دارم و همیشه با این فیلم ها و قدرت بازیگری بهروز وثوقی حال می کنم.

راحله عباسی
استایل بازی بهروز وثوقی بی نظیره، تک،تک، تک! خدائیش شبیه بهروز تو سینمای ایران دیگه وجود نداره و به نظر من نخواهد داشت. اون یه ستاره تکرار نشدنیه توی قاب آسمون سینمای ایران.

فرید بهمنش
من عاشق بازی های بهروز وثوقی هستم. از بچگی دوست داشتم یه روز بشم شبیه اون. هرچند که شغلم ربطی به بازیگری نداره اما عاشق کارهای بهروزم. اون یه جنتلمن واقعیه.

مانی صابری
هیچوقت نمیشه قیصر رو فراموش کرد و همینطور بلوچ و رضا موتوری و ممل آمریکایی را. من سی ساله به عشق بهروز زنده ام و امیدوارم این بازیگر بزرگ سینما دوباره برگرده ایران و فیلم بازی کنه.