1514-3

1514-4

1514-5

1514-6

1514-7

«سیاوش» نه تنها بعنوان یک خواننده مدرن و نوگرا، بلکه یک هنرمند مبتکر و در خیلی از زمینه ها، پیشتاز می شناسیم. اولین بار، حدود بیست و چند سال پیش وقتی سیاوش پاپ سنتی را اجرا کرد و در میانه ترانه هایش، آوازهای کلاسیک سرداد، خیلی ها هاج وواج مانده بودند، ولی بعد از مدتی بسیاری از خوانندگان همین شیوه را بکار گرفتند و بعدها در ایران بعنوان یک سبک بکار گرفته شد.

وقتی به سیاوش می گویم آیا قدر آن نوگرایی ها را دانستند یا نه؟ می گوید نه تنها بسیاری از همکاران قدر ندانستند بلکه جلوی پایم سد گذاشتند همه شایع کردند من یک خواننده بدون انعطاف و سختگیر هستم، بطوری که یکبار در اروپا، دو سه بار در ایالات مختلف و حتی خارج از امریکا، برنامه گذاران وقتی با من روبرو می شدند، همه چیز به خوبی و آرامش پیش میرفت، می گفتند پس چرا بعضی همکاران تان شما را غیرقابل انعطاف می دانند، دردسرساز خطاب می کنند، درحالیکه بسیار مهربانانه، آگاهانه، دوستانه و منطقی با همه چیز برخورد می کنی!
من یکبار در خاورمیانه، با برنامه گذاری روبرو شدم که از یک برنامه مشترک با یک خواننده قدیمی حرف زد، من با میل پذیرفتم، کمی حیرت کرد ولی یک هفته بعد گفت ناچارم پوسترها و آگهی ها را عوض کنیم، چون آن خواننده می گوید کارکردن با سیاوش خیلی سخت است درحالیکه من عقیده داشتم این دوستان از اینکه با من روی صحنه بیایند واهمه دارند.
سیاوش درباره برنامه کنسرت 9 جولای در سن دیه گو می گوید بعد از سالها به شهری که بیشترین زمان عمرم را گذراندم میروم، من از ایران که به امریکا آمدم، یکسره به سن دیه گو رفتم، یک رستوران باز کردیم، همیشه مورد لطف مردم بودیم و من با فروش سهم خود در رستوران اولین آلبوم خود همسایه ها، دختر ایرانی را تهیه کردم، که 150 هزار دلار خرج داشت من بدلیل عشق به خواندن و تشویق همه جانبه مردم و موجی که این آلبوم بوجود آورده بود، همه فعالیت هایم در موزیک خلاصه شد حالا من بعد از 15 سال به سن دیه گو بر می گردم با همشهری های قدیمی و مهربانم دیدار دارم. دلم برای این شهر و مردم و خاطره هایش تنگ شده است، در این برنامه با شیرزاد هنرمند جوان و مستعد هم روی صحنه می آیم، خیلی مشتاقم او را در این راه حمایت کنم شیرزاد و حامد همه نیروی خود را برای برگزاری این برنامه به کار گرفته اند. من آهنگهای خاطره انگیز قدیمی و همه آثار دلنشینی که در طی سالها بصورت سینگل اجرا کرده ام، در آن شب می خوانم. من خوشبختانه همیشه پر از انرژی هستم، به دلیل ورزش، زندگی سالم، بدور بودن از هر آلودگی و حتی سیگار هم در عمرم نکشیده ام.

1514-8

1514-9

1514-10

1514-11

سیاوش درباره فضای هنری می گوید

میان ما همبستگی وجود نداشته و ندارد، متاسفانه همه سایه هم را با تیر میزنیم، بارها برای خانه و انجمن خوانندگان جلسه تشکیل شد، ولی برسر ریاست و مدیریت آن اختلاف افتاد، برسر اینکه حتی 20 تا 100 دلار پول عضویت بدهند و یا یک کنسرت جمعی برای صندوق کمک به هنرمندان برگزار شود، درگیری پیش آمد.
هرچه مردم برای هنرمندان دلسوزی و عشق نشان میدهند، هنرمندان بویژه خوانندگان هر روز بیشتر دشمن هم میشوند، همین ها سبب شد تا من بدنبال یک بیزینس در کنار خواندن بروم رستوران مدیترانه ای Rokabob را دایر کردم که دومین شعبه اش را هم همین روزها باز می کنم تا خیالم از جهت مالی راحت باشد و بتوانم برای مردم همیشه مهربان بخوانم.

سیاوش درباره خوانندگان داخل می گوید

بعضی هایشان کارشان را خوب بلندند، بقیه همه مقلد هم هستند، من گاه با خوانندگانی چون شاهین نجفی روبرو میشوم، از هنر، استعداد، حق شناسی اش لذت می برم، با محسن نامجو و هنرش آشنا میشوم، با چاوشی و سبک و سیاق تازه اش آشنا میشوم و کارشان را بسیار می پسندم.
با سیاوش با [email protected] تماس بگیرید.

1514-12

1514-13