1356-19

1356-14

ریتاگری Reatha Grey، یکی از هنرپیشگان محبوب، سکسی، میان سال همیشه آماده پارتی، سریال پرطرفدار شبکه ان بی سی NBC است که در شو دوربین مخفی Candid Camera یکی از بازیگران همیشگی Betty White’s off their Rockers و شوخی های جنجالی و بعضی مواقع سکسی است. این شو با قرار دادن دوربین مخفی های مختلف در نقاط شهر، هنرپیشگان میان سال خود را به خیابان ها می فرستد، تا با جوانترها، شوخی های عجیب و غریب بکنند، که برای جوانها، این حرکات و حرف زدن ها بسیار باورنکردنی است و واکنش های آنها در برابر این اشخاص بسیار دیدنی است.
بتی وایت Betty White، که خود ستاره و تهیه کننده این شوست، تا بحال برنده 7 «امی اواردز»Emmy Awards شده است. این شو در امریکا، کانادا، استرالیا، نروژ و نیوزیلند پخش می شود.
«ریتاگری» در سریال های تلویزیونی « Threes Company» (تریز کمپانی) «جنرال هاسپیتال General Hospital»
«How I met your mother»
Angel Dusted و بسیاری دیگر از فیلم ها و سریال های تلویزیونی از جمله «استندآپ» «Comedy Stand Up» و شبکه های تلویزیونی HBO ، Nickelodeon کمدی سنترال به ایفای نقش پرداخته است.
با او مصاحبه ای برای رادیو جوانان و مجله جوانان داشتیم و او را به استودیو رادیو جوانان دعوت کردیم، او زنی بسیار گرم، خوش اخلاق، زنده دل و پر از انرژی است.
از او می پرسم:
– متولد کجا هستید؟
– در لس آنجلس بدنیا آمدم، پدرم دندانپزشک و مادرم معلم بود،  در یک خانواده متوسط دوران بچگی خود را سپری کردم به لس آنجلس سیتی کالج رفتم و تحصیلات خود را در رشته Theater Arts بپایان رساندم.

1356-15

-از دوران بچگی خودتان بگوئید؟
 بچگی بسیار خوبی داشتم، زمانی که خیلی جوان بودم، پدر ومادرم از همدیگر جدا شدند، مادرم دوباره ازدواج کرد و من توسط پدر بزرگ و مادربزرگ خود بزرگ شدم، پدربزرگم دکتر بود و مادر بزرگم با اینکه سن بسیار بالایی داشت، تا زمانی که فوت کرد، مدیریت مالی خانواده را بعهده داشت و همچنین از من هم نگهداری میکرد.
– چه زمانی فعالیت هنری خود را شروع کردید؟
زمانی که 6 سال داشتم، در تاتر مدرسه در نقش مادرخوانده بدجنس «اسنووایت Snow White» ظاهر شدم و خنده مسخره ای هم کردم و متوجه شدم که همه مردم در سالن به خنده افتادند و برایم دست زدند، از آن موقع فهمیدم که هنرپیشگی را دوست دارم، در سال 1974 خیلی جدی شروع کردم و در شوهای تلویزیونی «تریز کمپانی Threes Company » و «جنرال هاسپیتال General Hospital» ، «Angel Dusted» بازی کردم و بسیاری دیگر… تا خودم کمپانی خودم را باز و اداره کردم.
– دقیقا چه کارهایی انجام میدهید؟
در سال 1991 کار و حرفه هنر را کنار گذاشتم، چون احساس میکردم، احتیاج به تغییر و تحولی دارم، ازدواج کردم و «Chaplain» شدم و به کودکان و زنان کمک می کردم، به سفرهای کوتاه به کنیا، یوگاندا، باهاماس، نیکاراگوئه رفتم، بعد از چند سال از همسرم جدا شدم و دوباره فعالیت هنری خود را شروع کردم، ابتدا در تاترهای کوچک که با زحمت فراوان همراه بود، تا توانستم رل های کوچکی را در تلویزیون و سینما بگیرم، در سال 2010 در فیلم«Protector» «Walk by Faith» «Honeymoon»   به ایفای نقش پرداختم، تا بالاترین حادثه هنری برایم اتفاق افتاد و همان همراه شدن با هنرپیشه ای به مانند بتی وایت، در سریال پرطرفدار ان بی سی NBC Betty White’s Off Their Rockers. در این شوی دوربین مخفی، توانستم همگام وهمراه یکی از دوست داشتنی ترین هنرپیشگان زن بتی وایت و دیگر هنرپیشگان سالخورده  پیش بروم.

1356-16

– درباره این شوی «بتی وایت» توضیح بیشتر بدهید؟
این یک شوی واقعی دوربین مخفی است بدلیل اینکه تمام جوک ها وعکس العمل ها حقیقی هستند. هنرپیشگان سالخورده از جمله من، سربه سر جوانهای بی خبری می گذاریم که از وجود دوربین مخفی ما بی اطلاع هستند و فکر می کنند،که رفتار وحرکات عجیب و غریب ما، با آن سن و سالمان حقیقت دارد.
– مراحلی که این شو طی میکند چیست؟
یک قسمت شو، بتی وایت با مهمان هفته، یا یکی از هنرپیشگان همیشگی شو است، که آنها نمایشنامه کوچک کمدی را ارائه میدهند و قسمت دیگر شو، هنرپیشگان سالخورده همیشگی که در محل های مختلف امریکا با جوانترها شوخی های باورنکردنی می کنند. یکی از جالب ترین قسمت هایی که هنرمند مهمان داشتیم، با حضور Psy خواننده کره ای و خالق Gangnam Style بودکه سعی داشت رقص Gangnam را به ما یاد بدهد. این رقص در سال 2012 بالاترین رقم تماشاگر را در «یوتوب You Tube» از آن خود کرده بود.
معمولا تمام تیم ما پیشنهاد جوک ها را میدهند و سپس به وسیله نویسندگان، تهیه کنندگان و کارگردان نوشته میشوند. ما به محل های مختلف می رویم که دوربین مخفی و تیم ما در آنجا حضور دارند، ما هیچ وقت نمی دانیم که جوانترها چه رفتار وعکس العملی را در مقابل ما نشان میدهند. امکان دارد 3 دفعه آن جوک را با اشخاص مختلف پیاده کنیم، تا بتوانیم عکس العمل های مختلف را نشان بدهیم و نتیجه اش این شوی نیم ساعته کمدی است که کوچک و بزرگ را به خنده وا میدارد.
– آیا شما از اینکه سر به سر جوانترها میگذارید، لذت می برید؟
«بتی وایت» اصرار دارد که هیچ کدام از این جوکها، باعث آزار شخصی نشود وفقط یک شوخی باشد. من خودم لذت می برم که باعث خنده مردم بشوم ولی به شرطی که آنها دلخور نشوند، ما زمانی که قیافه و حرکات جوانترها را می بینیم، به نتیجه خوب کارخود و کمدی بودن صحنه ها پی می بریم.
– قدم بعدی این شو چیست؟
دوست داریم که این شو برای فصل سوم تمدید شود، من این شو را خیلی دوست دارم و امیدوارم که بتوانم سالها بازیگر آن باشم.
– خانواده شما درباره این شو و بخصوص خود شما و حرکاتتان چه عکس العملی نشان میدهند؟
من تمام زندگیم عاشق خنده و شوخی بودم و همه این را می دانند و حالا چه بهتر که میتوانم آنرا بعنوان حرفه خود داشته باشم، همه عاشق بتی وایت هستند و خانواده من بسیار خوشحال و هیجان زده هستند که من درکنار هنرپیشه بنام و با نفوذ هالیوودی همگام و همبازی هستم.

1356-17

– تا بحال در چند رل تلویزیونی و سینمایی به ایفای نقش پرداختید؟
وقتی که جوان بودم رل های بسیاری را بازی کردم، از سن 6 سالگی تا اوائل 30 سالگی در تاتر بودم، ولی وقتی خود را بر پرده سینمای بزرگ دیدم، یک اشتیاق و علاقه شدید  در من تولد یافت و آن علاقه بیشتر به تلویزیون و رل های کمدی بود، عاشق خنداندن مردم هستم.
– درفیلم های متفاوت بسیاری بازی کردید، آیا کار آسانی بود؟
من ازکار هنرپیشگی ام زمانی لذت می برم که واقعا بتوانم باعث سرگرمی و لذت تماشاگران بشوم، اگر بتوانم به لبان آنها خنده بنشانم، احساس رضایت می کنم ، دوست دارم که در رل های مختلف ظاهر بشوم، اخیرا در فیلم Puzzled در نقش روانشناس کودکان بازی کردم، دراواخر امسال در فیلم هیجان انگیز Hidden Valley the Awakeningنقش سکرتر شهردار را خواهم داشت.
– مشکل ترین نقشی که داشتید، چه بود؟
هیچ وقت نقش مشکلی نداشتم و امیدوارم که بتوانم همین طورادامه بدهم.
– می بینیم بسیاری از جوانان هنرمند، بعد از یک شکست تسلیم میشوند و آرزوهای خود را رها می کنند، شما نمونه هنرمندانی  هستید که هیچ تسلیم نشده تا به نتیجه برسند، نصیحت شما به جوانترها چیست؟
یک شخصی برای ایفای رلی می خواست آزمایش هنرپیشگی Audition بدهد ولی به من می گفت، اگر شکست بخورم و قبول نشوم، چه میشود! آن زمان متوجه شدم در اصل زمانی ما شکست می خوریم که تسلیم شده باشیم، شکست خوردن ما نباید باعث کندی حرکت ما برای پیشرفت بشود، خدا میداند که من چقدر اینکار را کردم، من هیچوقت خودم را یک شکست خورده ندیدم، بخاطر اینکه هیچ وقت تسلیم نشدم و کارهای دیگری انجام دادم، زمانی  که دو مرتبه به حرفه هنرپیشگی برگشتم توانستم به بالاترین  موفقیت های خودم درعرضه هنر  برسم تازه فکر می کنم، که بهترین ها در عرضه هنر و زندگی درانتظارم هستند، جمله ای  که همیشه بکار می برم وحتی در بیزنس کارت من هم است:«شما هرگز پیر نیستید و هیچ وقت دیر نیست».
– درباره خاطرات خوبتان بگوئید؟
من یک شخص ماجراجو هستم، عاشق شنا کردن با «گراز دریایی Dolphins» و «کوسه ماهی Shark» هستم، دوست دارم به مناطق جدید سفر کنم، طوری زندگی می کنم که هر روز برایم خاطره انگیز باشد، حتی اگر آنروز فقط استراحت در کنار استخر باشد. زندگی بسیارکوتاست و ما نباید حتی دقیقه ای از آن را ازدست بدهیم، باید طوری زندگی کنیم که آنروز آخرین روز زندگیمان  است.من شکرگزار خداوند برای هر روز زندگیم هستم.

1356-21