1736-12

1736-14

هفته ها بود ازطریق مجله جوانان و رسانه های فارسی زبان در جریان برگزاری برنامه پراز احساس، پر از عشق و دریچه نوری برای افراد نابینا و کم بینا شده بودیم.
سازمان Beyond Vision Music Foundation این برنامه را از طریق YouTube Channel خود و از طریق رادیو بامداد و تلویزیون پربیننده امید ایران به طور Live Stream پخش کرد و مورد تشویق وحمایت هموطنان عزیزقرارگرفت.
سازمان Beyond Vision Music Foundation درسال 2014 تأسیس شده است و ازاین طریق سالها توانسته با کمک افراد خیرخواه بیش از 30 هنرجو را زیر پوشش بگیرد. این سازمان توسط سعید دیهیمی هنرمند ارزنده و پیانیست چیره دست و معلمی با بیش از 45 سال سابقه آموزش و برادرش حمید دیهیمی که هردو دچار ناراحتی چشم هستند پایه گذاری و مدیریت می شود. درگفتاری که با سعید داشتیم می گوید: موسیقی تنها چیزی بود که میتوانست مسئله تاریکی و کم بینایی مرا در راهی قرارداد که بیش از صدها هنرجو را آموزش بدهیم که تعدادی از آنها دررشته موسیقی موفق شده اند و یا در رشته های دیگر به موفقیت رسیده اند.
از سعید می پرسم چرا موسیقی می تواند چنین اثری روی افراد داشته باشد؟
می گوید: دانشگاه های معتبر دنیا ثابت کرده اند افرادی که یک سازی را می نوازند می تواند به آنها در تمرکز و بالا بردن IQ و انضباط فکری کمک کند.
این برنامه زیبایی که در تاریخ 2020-11-10 به اجرا درآمد را دیدیم و بسیار لذت بردیم و بخصوص افراد نابینا و کم بینا که برنامه های زیبایی درکنار هنرمندان را اجرا کردند. چگونه در زمان Covid-19 توانستید این برنامه را با این مهارت ضبط کنید؟
متاسفانه در شرایط کنونی که تقریبا 7 ماه است که نمی توانیم در کنار یکدیگر باشیم از طریق Online به این هنرجویان آموزش می دهیم، برای نابینایان این امر شاید آسانتر باشد چون ما نابینایان و کم بینایان عضوهای دیگر خود را پرقدرت تر می کنیم. بخصوص شنوایی را، به همین دلیل هرکسی در منزل خودش با رهبری اساتید خود آموزش می بینند و ضبط این برنامه ها نیز از طریق Zoom و Facetime انجام دادیم.
تشکری دارم از هنرمندان مردمی کشورمان که همیشه مرا و این سازمان را با صمیم قلب و افتخارا حمایت کرده اند. یکی از این هنرمندان خانم لیلا فروهر میباشد که همیشه این هنرجویان را با عشق همراهی کرده اند و هنرمند دیگر مرتضی برجسته که در این برنامه اخیرآهنگ بسیار زیبایی را به اتفاق هنرجویان اجرا کردند و شهبال شب پره با صحبتهای زیبایش احساس خود را بیان کرد و شکوه و حال دیگری به این برنامه داد.

1736-13

خانم هما سرشار ژورنالیست، نویسنده و حامی سازمانهای غیرانتفاعی در این برنامه همراه این سازمان بودند.
و از کسی که همیشه با زبان شیرین همیشه این سازمان را حمایت کرده و همیشه مجری این برنامه ها بود و هست. ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره این سازمان نیز میباشند، خانم شهرزاد اردلان که سپاس اش می گوییم.
همسرم گیلدا دیهیمی که همیشه یار و همراه من در تمام لحظات زندگیم بوده و هست.
تشکری دارم ازبرادر عزیزم حمید دیهیمی یکی از هنرمندان و استاد موسیقی در دنیای موسیقی Beyond Vision Music Foundation .
با تشکر فراوان از حامد پورساعی که ایشان تنظیم کننده، آهنگساز و رهبر ارکسترمیباشد سهم بزرگی در اجراهای این 5 سال گذشته داشته است، او با تجربه ای که از قبل با نابینایان درکشورعزیزمان ایران داشته است با عشق، احساس و تجربه ای که پشت سر داشته توانسته به هنرجویان این هنر را آموزش بدهد و بتواند عشق موسیقی را در دل این هنرجویان روشن کند، و در این برنامه با تنظیم های بسیار زیبای این هنرمند بر روی آهنگهای «ای ایران» «عزیز» و تمام کارهای گروهی جلوه دیگری بخشید.
تشکری دارم از تمام اساتیدی که آموزش این هنرجویان را به عهده دارند.
دراین راه از اعضای هیئت مدیره تشکر مخصوص از طرف خودم و گیلدا داریم.
این راه بدون کمک اعضای هیئت مدیره BVMF میسر نمی شد. سر فرود می آورم به تک تک آنها و تشکر می کنم از تمام زحماتشان.
هیئت مدیره سازمان:
خانم شهلا ماقن، آقای پوریا عباسی، آقای فریدون خسروی، شهرزاد اردلان، آقای کورش صدقی و آقای سینا رضوان پور
تشکری صمیمانه داریم از حامیان مهربان مان درطی 6 سال اخیر که همیشه پشتیبان این سازمان بوده اند.

1736-16