1731-44

1731-45

1731-46

هفته گذشته همانطورکه به اطلاع شما رساندیم درتاریخ یکشنبه 11 اکتبر2020 ساعت 11صبح به وقت لوس آنجلس Beyond Vision Music Foundation .Org
یک سازمان غیرانتفاعی که به نابینایان و کم بینایان هنر موسیقی و آواز را بطور رایگان می آموزد و به همت استاد پیانو سعید دیهیمی درسال 2014 تاسیس و شروع به کار کرده، کنسرت بزرگی را از طریق YouTube Chanel این سازمان، با شرکت هنرجویان خود درکنار هنرمندان نامی کشورمان تدارک دیده اند. و به این مناسبت گفتگویی داریم با هنرمند خوبمان سعید دیهیمی.
• چگونه تصمیم به وجود آوردن این سازمان را کردید؟
-همانطورکه آگاه هستید من خودم و برادرم حمید دیهیمی هردو ازبیماری ارثی R.P نابینا و کم بینا شدیم. همین امر مرا تشویق کرد راهی را که نجات دهنده من و برادرم که موسیقی میباشد را بتوانم دراختیار افراد نابینا ن و کم بینا بگذارم تا آنها را از تاریکی مطلق و افسردگی نجات دهم و آنها بتوانند این راه را شاید حرفه خود قرار دهند.
• چه تعدادی هنرجو نابینا دراین سازمان دارید؟
-درسپتامبر2014وقتی این سازمان پا گرفت با چند هنرجو شروع به کار کردیم و دراین 6سال توانستیم که تعداد این هنرجویان را به 40نفربرسانیم و هرساله برای تشویق و حمایت این هنرجویان کنسرت های بزرگ در سالنهای باشکوه به همراه هنرمندان نامی کشورمان اجرا می کنیم که بتوانیم با کمک مردم و Sponsor های خیرخواه این سازمان هرچه زودتر به هدف خود برسد و بتوانیم روزی درسراسرامریکا و کشورعزیزمان ایران مدرسه های موسیقی، آواز وهنربگشائیم و قادرباشیم که این هنر را به تمام افراد نابینا درجهان بیاموزیم. همیشه این هنرجویان در هنرکده های خودمان درکنار افراد بینا آموزش می دیدند و کلاس برگزار می شد، ولی در شرایط فعلی این کلاسها به طور Online و خیلی وسیع تر آموزش داده میشود.
• کمک رسانی مردم جامعه به چه صورت بوده است؟
-با کنسرت هایی که اجرا می کنیم ازطریق فروش بلیط و کمک رسانی افراد خیرخواه جامعه که نظاره گر فعالیتهای این سازمان از روز اول بوده اند و تأثیریادگیری این هنر برروی این هنرجویان و پیشرفت آنها را لمس کرده اند مورد حمایت قرار گرفته ایم و این حمایت ها شامل معافیت مالی نیز میباشد.
• آیا شما سبک مخصوصی برای آموزش و تدریس دارید؟ و نظرتان درمورد آموزش Online چیست؟
-40سال تجربه آموزش من و برادرم در این راه که خودمان هم آموزش دیده ایم متدد بخصوص آموزش برای این هنرجویان نابینا داریم و درشرایط کنونی Covid-19 این هنرجویان Online از طریق سمعی به این کلاسها مراجع می کنند و بطور مرتب تشکیل میشود و بسیارموفقیت آمیزبوده است.
• شما ازهمکاری هنرمندان نامی کشورمان گفتید، یک مقداردراین مورد توضیح بدهید.
-تشکرمخصوص از تمام هنرمندان که دراین راستا با ما همکاری کرده اند داریم، بخصوص هنرمند ارزنده کشورمان خانم لیلا فروهر وخواهر عزیزشان فریبا فروهر که در هر زمان ازایشان تقاضای همراهی و همکاری داشتیم ایشان به طورافتخاری و با روی باز درکنارهنرجویان برنامه باشکوهی را به روی صحنه برده اند و این بار نیز مثل همیشه تقاضای ما را برای اجرا در کنسرت 11اکتبرپذیرفتند و یک سورپرایز بسیار ارزنده و دیدنی تدارک دیده اند. این افتخار بزرگی برای من و این سازمان میباشد و از جا از ایشان و خواهر گرامی شان تشکری از صمیم قلب دارم. آقای مرتضی برجسته یکی دیگراز هنرمندان پرارزش جامعه ایرانی همیشه دست همکاری و کمک به این سازمان داده اند و دراین کنسرت نیز درکنار هنرجویان برنامه اجرا می کنند. شهرام شب پره و شهبال شب پره دو برادر هنرمند و پرارزش دراجرای این کنسرت ها پیش قدم برای کمک بوده اند. خانم شهرزاد اردلان که از روز اول این سازمان با ما همکاری نزدیکی داشته اند و جزء هیئت مشورتی این سازمان می باشند و همیشه مجری کنسرت های فاندریزینگ این موسسه بوده اند. همینطور خانم هما سرشار، بانویی که همیشه پشتیبان سازمانهای غیرانتفاعی میباشد و ما هم در این سازمان از پشتیبانی ایشان همیشه بهره مند بودیم و هستیم.
برای اولین بار که با استاد شهیار قنبری تماس گرفتم راجع به این سازمان برایشان توضیح دادم، ایشان با آغوش باز همیاری خود را با این سازمان اعلام نمودند. که شاهد اجرائی متفاوت از ایشان خواهیم بود.
تشکری دارم از همکارخوبم حامد پورساعی آهنگساز، تنظیم کننده و مربی کلاسهای آواز و گیتار در موسسه های دنیای موسیقی و Beyond Vision Music Foundation که او نیز تجربه چندین ساله درآموزش به نابینا و کم بینایان را دارد.
حامد همیشه در این کنسرتها و این موسسه با ما همکاری بسیار نزدیکی داشته با رهبری ارکستر و تنظیم های بسیارزیبا توانسته شوهای زیبایی برگزار نماید.

BeyondVisionMusic Foundation.Org

1731-47