Bijan_1152_cover

مراسم فارغ التحصيل دوره دكتراي
American Liberty University- A.L.U‌
 بصورت استثنايي برگزار شد

July.10.2009

 

جشن فارغ التحصيلي دوره دكتراي
American Liberty University- A.L.U با حضور عده بسياري از شخصيتهاي سياسي، اجتماعي، هنري و آموزشي و بستگان و دوستان فارغالتحصيلان بصورت بسيار ويژه و متفاوت برگزار شد.
اين مراسم را گروه مخصوص نيروي دريايي امريكاBijan_1152-1.1
United States Marine Color Guard
(USMC)  همراهي و پشتيباني مي‌كرد.
مراسم با ورود مديران و مسئولان و ميهمانان ويژه و معرفي آنها به حاضرين شروع شد و با ورود فارغ‌التحصيلان در يك صف منظم به اوج رسيد.
گارد ويژه نيروي دريايي امريكا(USMC)  با يك نظم خاص و رژه مخصوص وارد صحنه شدند و خانم انجلا زاو Angela Zhao سرود ملي امريكا را خواندند.
Dr. Stefanie Bennett كه خود از فارغ التحصيلان سالهاي گذشته ALU است  بعنوان
Master of  Ceremony معرفي شد.
خانم دكتر بنت Dr. Bennett در سخنراني خود گفت: چقدر خوشحالم و بخود مي‌بالم كه از ALU فارغ‌التحصيل شدم. شما هم وقتي مي‌خواهيد تحصيل كنيد اول راجع به دانشگاه، خوب تحقيق كنيد و با انتخاب درست است كه آينده مان را تضمين مي‌كنيم.
وي در ادامه سخنانش از زحمات مسئولين و استادان دانشگاه و پشتيباني و حضور دكتر حميد سلطاني، دكتر بيژن پاكزاد و دكتر جيمي دلشاد تشكر كرد.
سخنران بعدي Dr.David Deutsch نماينده دانشجويان بود كه طي سخناني گفت: ما خيلي خوش شانس بوديم كه با حمايت خانواده و دوستانمان ادامه تحصيل داديم و با زحمات و پشتيباني بي دريغ مديران و استادان در ALU توانستيم جزو معدود افرادي باشيم كه مفتخر به دريافت دكترا مي‌شوند. و حالا هر بيماري كه در مطب هايمان مداوا مي‌كنيم و هر خدمتي كه در اجتماع انجام دهيم هميشه يادمان خواهد ماند كه ALU هم در آن سهمي دارد.
Dr. Haward M. Kim معاون اول دانشگاه ضمن خوشامد به حاضرين به فارغ التحصيلان و بستگانشان تبريك گفت. در قسمت بعدي برنامه نمايندگان دانشجويان چيني تبار ضمن سخنراني هديه بسيار نفيس و گرانقيمتي  كه عبارت بود از يك نقاشي بزرگ به روي پارچه به رئيس دانشگاه آقاي دكتر سلطاني اهدا كرد.
Dr. Mark Brenner روانشناس مشهور امريكايي كه در كانالهاي معروف راديو و تلويزيون سراسري برنامه دارد و خود از فارغ التحصيلان ALU‌ ميباشد و هم اكنون جزو استادان اين دانشگاه است در سخنراني  بسيار حرفهاي و آموزنده خود گفت: امروز روز بسيار بزرگي براي همه ما مخصوصا فارغ التحصيلان و خانوادههاي آنها مي‌باشد. همه مي‌توانند وارد دانشگاه بشوند ولي همه نمي‌توانند فارغ‌التحصيل شوند بخصوص در سطح دكترا.
من نمي‌توانم معناي موفقيت را براي شما شرح بدهم چرا كه شما به موفقيت بزرگي دست پيدا كرديد يعني دريافت دكترا از يك دانشگاه خوشنام. ولي آنچه من مي‌خواهم بگويم اين است كه در يك نقطه و يك محل متوقف نشويد و بدانيد كه شما تازه در اول راه زندگي هستيد.
معناي موفقيت اين است كه خودتان باشيد و خودتان را همانطوري كه هستيد دوست داشته باشيد و بيشتر تلاش كنيد و  درحال زندگي كنيد و از زمين خوردن نهراسيد.
آقاي دكتر حسين حجازي شخصيت راديو و تلويزيوني كه خود عضو انجمن فارغ التحصيلان ALU مي‌باشند موفقيت دانشجويان مخصوصا  دانشجويان ايراني را تبريك گفت و متذكر شد: با وجود اين همه استعداد و فارغ التحصيلان جوان اعتقاد دارم ما مستحق خيلي بيشتر از اينها در جهان هستيم.
¸¸آقاي دكتر جيمي دلشاد شهردار محترم شهر بورلي هيلز و رئيس انجمن دانشجويان دانشگاه ALU حضوري شاد و سرشار از انرژي داشت و طي سخناني گفت: همه دوستان راجع به موفقيت صحبت كردند من خوشحالم و به خود مي‌بالم كه بعنوان يك متولد شهر زيباي شيراز از ايران فقط بايكصد دلار به امريكا آمدم و تحصيلات خود را تا سطوح عالي بپايان رساندم و بعنوان يك ايراني امريكايي براي اولين بار به رياست گرانترين و معروفترين شهر دنيا رسيدم.
دكتر دلشاد در بخش ديگري از سخنان خود گفت: مهم نيست شما چه كسي هستيد و چه مي‌كنيد! مردم شما را به خاطر آنچه براي جامعه انجام دادهايد به خاطر خواهند سپرد. من در زندگي ياد گرفتهام كه معني نه، نه مطلق نيست بلكه نه يعني حالا نه بعدا بلي…
و حاضرين بشدت ايشان را تشويق كردند.
دكتر بيژن پاكزاد طراح معروف بين المللي و رئيس هيئت مديره دانشگاه ALU مثل هميشه با صورتي خندان و پر انرژي طي سخناني گفت:
من بيژن هستم و خوشحالم كه يك ايراني هستم. هر چند من يك سيتي زن امريكا هستم و به آن افتخار مي‌كنم ولي از اينكه يك ايراني هستم و در ايران بدنيا آمدم به خود مي‌بالم. من خوشحالم كه به عنوان عضوي از ALU‌ به همه شما تبريك بگويم و خوشحالتر هستم كه مردان برجسته و مهم جهان را در مراسم امروز گردهم آوردهايم مرداني مثل كشيش بزرگ Pastor Benny Hinn كه تا لحظاتي ديگر مي‌توانيم او را رسما دكتر خطاب كنيم. دوست خوبم آقاي دكتر جيمي دلشاد شهردار محترم بورلي هيلز، مرد بزرگ مطبوعات ‌ ايران     آقاي دكتر مهدي ذكايي عزيز، حافظ ناظري عزيزم كه به نمايندگي از پدر بزرگوارش آقاي شهرام ناظري در مراسم امروز حضور دارند و مردان و زنان بزرگ ديگر كه درميان جمعيت حضور دارند.Bijan_1152-1.2
دكتر بيژن پاكزاد در پايان از خدمات و تلاش خستگي ناپذير آقاي دكتر سلطاني و خانوادهاش در ALU قدرداني كرد و متذكر شد كه كارآموزشي مخصوصا در سطح دانشگاه كاري بسيار سخت و طاقت فرساست كه از عهده هر كسي بر نمي‌آيد، اين كار فقط عشق مي‌طلبد و بس.
دكتر حميد سلطاني موسس و رئيس دانشگاه سخنران بعدي مراسم بود كه  سخنان خود را با جملاتي از آلبرت انيشتن، پرزيدنت جان اف كندي و پرزيدنت اوباما آغاز كرد و به نقل قول از انيشتن گفت: از گذشته ياد بگيريد در حال زندگي كنيد و به آينده اميدوار باشيد. مهم اين است كه هيچگاه از سئوال كردن هراس نداشته باشيد.
وي آنگاه سخناني از پرزيدنت اوباما را نقل قول كرد. تغييرات بخودي خود اتفاق نمي‌افتد. اگر شما منتظر يك نفر يا يك زمان ديگر  باشيد هيچ اتفاق خاصي رخ نخواهد داد. ما خودمان همان كسي هستيم كه منتظرش بوديم. ما همان تغييراتي هستيم كه خودمان مي‌خواستيم.
دكتر سلطاني آنگاه خطاب به حاضرين گفت:يادتان باشد كه شخصي كه شما هميشه در زندگي با او همراه هستيد خود شما هستيد. اگر خودتان را دوست نداريد شما تمام عمر با كسي زندگي مي‌كنيد كه دوستش نداريد.
براي من موفقيت يعني خنده روي لبان شما، يعني امروز يعني روز فارغ‌التحصيلي و موفقيت شما و ورودتان به دنياي تازه.
دكتر سلطاني سخنان خود را با تبريك دوباره به دانشجويان پايان داد و متذكر شد كه شما با دريافت دكترا قسمت جديد كتاب زندگيتان را آغاز كرديد و يادتان باشدALU‌ متعلق به شماست يا خانه شماست. هرازگاهي  به خانه خود سري بزنيد و به دانشجويان جديد كمك كنيد.
Dr.Benny Hinn پس از دريافت دكتراي خود به سخنراني پرداخت و از ALU و دكتر سلطاني قدرداني كرد و آنگاه به تجليل از دكتر بيژن پاكزاد و تاثيرات مثبت اين طراح معروف بروي سران و بزرگان جهان پرداخت.
دكتر بني هين در بخشي از سخنانش گفت: اگر 7‌ ميليون نفر در چين 4‌ ميليون نفر در فيلي پين و يك ميليون در اندونزي براي شنيدن سخنان من جمع مي‌شود به خاطر شخص من نيست بلكه آنها به دنبال نداي صلح و  عشق  و بخاطر اعتقادشان به خدا و  مسيح مقدس است. مردم دنيا همه بدنبال  جواب سئوالات خود هستند آنها حقيقت را مي‌جويند.
Dr.Benny Hinn در بخش ديگري از سخنانش گفت: هدف خودتان را در زندگي مشخص كنيد و خودتان را بشناسيد و بيهوده عمرتان را تلف نكنيد. بدنبال اين باشيد كه چرا بدنيا آمديد و حالا كه آمدهايد چه مي‌خواهيد و هدفتان از زندگي چيست و تصميم داريد چه اثر مهمي از خود به جا بگذاريد.Bijan_1152-1.3
حافظ ناظري موسيقيدان برجسته و پسرهنرمند ارزنده و موسيقدان معروف ايراني به نمايندگي از جانب پدرش كه نتوانسته بود خود را به موقع از ايران خارج سازد پس از دريافت دكتراي افتخاري طي سخنان كوتاهي گفت: از زحمات دست اندركارانALU‌ قدرداني مي‌كنم و از اينكه دكتراي افتخاري 2009 ‌ را به پدرم داديد از جانب ايشان از شما تشكر مي‌كنم. وي همچنين گفت: برايم جالب است كه مي‌بينم در چنين مراسمي افراد مختلف با مليتهاي گوناگون حضور دارند و از ALU فارغالتحصيل مي‌شوند.
 ا~قاي دكتر رابرت بامبانDr. Robert Bamban شخصيت سياسي معروف و پروفسور دانشگاه در سخنراني خود گفت: من دكتر سلطاني را 35‌ سال است كه مي‌شناسم ما در ايران در يك كمپاني مهندسي همكار بوديم. او مرد فعالي بود و از زماني كه او را مي‌شناسم هميشه در فكر تاسيس يك دانشگاه جهاني بود ولي آنزمان اينترنت  وجود نداشت و يك آرزوي محال بود ولي حالا با پيشرفت علم و تكنولوژي خوشحالم كه او به آرزوي ديرينه خود رسيده است.
پروفسور بامبان آنگاه به معرفي
President Bako Sahakian رئيس جمهور محترم قره باغ و كانديداي دريافت دكتراي افتخاري از ALU پرداخت و از شخصيت والاي او و كارها و آباد‌اني‌ها و سازندگيهاي شخص رئيس جمهور در منطقه قدرداني كرد.
پروفسور تاميك الكسانيان
Professor Tomik Alexanian نماينده امريكا در قره باغ به نمايندگي از طرف رئيس جمهور محترم قره باغ دكتراي افتخاري را دريافت كردند و پيام شخص رئيس جمهور را كه حاوي تبريك به فارغ التحصيلان و تشكر از مديران و مسئولين ALU بود قرائت كرد.
جشن فارغ التحصيلي با مراسم مخصوص اهداي كمربند مشكي دان 9‌ از طرف
U.S.  Martial Arts Federation  و با حضور گارد ويژه نيروي دريايي امريكا ادامه پيدا كرد. دريافت كنندگان عبارتند از:Bijan_1152-1.5jpg
1‌- دكتر بيژن پاكزاد
2‌- دكتر جيمي دلشاد
3‌Dr. Benny Hinn –
4Dr.Howard U.Kim-
5‌- دكتر سلطاني
 مراسم اهداي لوح مخصوص و ديپلم دكترا در ميان شور و حال و تشويق حاضرين برگزار شد و در پايان 2‌ تن از فارغ التحصيلان Dr.Remeo Garcia و Dr. Diane Sheppardسخنراني پايان مراسم اختتام را انجام دادند و پس از پايان مراسم حضار جهت صرف شام به سالن غذاخوري دانشگاه رفتند.
•••
در حاشيه مراسم فارغ  التحصيلي
 2009 ALU

-تمام فارغ التحصيلان هداياي ارزندهاي از جانب دانشگاه دريافت كردند.
– دكتر بيژن پاكزاد به تمام فارغ التحصيلان همچون سالهاي گذشته يك عطر مرغوب بيژن هديه داد.
– لباسهاي دكتر سلطاني- دكتر جيمي دلشاد- دكتر بني هين و عده اي از ميهمانان سرشناس و برجسته را دكتر بيژن پاكزاد طراحي كرده بود.
– يك گروه 35 ‌نفره از حاميانDr. Benny Hinn در مراسم حضور داشتند.
Dr.Benny Hinn- با يك گروه محافظ 10‌ نفره و براي 5‌ ساعت در مراسم حضور پيدا كرد.
– امسال هم مثل سالهاي قبل گروه همراه دكتر بيژن پاكزاد از جمله فرزندان وي، خانم منيژه مدير House of Bijan، خانم مهتاب يار و همدم صميمي دكتر پاكزاد به همراه خانواده اش و عده ديگري از دوستانش.‌ در مراسم حضور داشتند.
– گروه خبرنگاران معروف شرقي حضور فعال داشتند مخصوصا خبرنگار و فيلمبردار شبكه تلويزيوني كره جنوبي.
– امسال هم مثل سالهاي قبل از رسانه‌هاي ايراني  فقط آقاي دكتر مهدي ذكايي از مجله جوانان حضور داشت.
– شبكه معروف تلويزيوني كره جنوبي مصاحبه هايي را با دكتر بني هين و دكتر پاكزاد و دكتر سلطاني انجام داد.
– جايزه و ديپلم مخصوص
Chairman Award توسط آقاي دكتربيژن پاكزاد به آقاي دكتر اسكندر رفيع بخاطر تحقيق و  نوشتن رساله دكتراي خود راجع به داروها و گياهان ايراني تعلق گرفت .
– جايزه و ديپلم مخصوص
President Award  توسط آقاي دكتر حميد سلطاني  به  Dr. Amy Swei براي تحقيق و نوشتن رساله دكتراي خود راجع به بازسازي پوست و ماهيچههاي صورت و جوان سازي صورت تعلق گرفت.
– تمام حاضرين با انواع غذاهاي ايراني  و غذاهاي ژاپني – چيني و كرهاي پذيرايي شدند.
– حاضرين با ديدن دكتر جيمي دلشاد فرياد New Governor سر دادند و از وي خواستند در مبارزات آينده براي فرمانداري كاليفرنيا شركت كند.
– مراسم  فارغ التحصيلي دكتراي سال 2009‌ شلوغ ترين و پر اهميت ترين آن از بدو تاسيس ALU بود.
-4‌ دانشجوي ايراني بنامهاي 1‌- خانم دكتر بنفشه مرتضوي 2‌- خانم دكتر فاطمه منش 3‌- آقاي دكتر اسكندر رفيع 4‌- آقاي دكتر مهرداد غفاريان در ميان فارغ التحصيلان به چشم مي‌خوردند.

Bijan_1152-1.4jpg