1575-37

1575-38

با «ارسی» درواقع ارسلان، هنرمند جوان ایرانی با بازی در فیلم «عشق کور است» در فستیوال ها مطرح شد و همچنین بخاطر موزیک هایی که برای سریال معروف امریکایی Bones ساخته به شهرت رسیده، در گفتگویی با جوانان رادیو می گوید:
– من ارسلان نامی با نام هنری «ارسی» بچه شیراز هستم، ولی در سوئد بزرگ شدم، حدود 10 سال پیش به لس آنجلس آمدم تا رشته موسیقی درمانی را که تحصیل کرده بودم دنبال کنم.
من دو سال دچار یک حادثه رانندگی شدم، که ضربه هولناکی از جهت جسمی و روحی به من زد، به مرور شغلم را عوض کردم به دنبال بازیگری رفتم، همین چندی قبل در فیلمی بنام عشق کور است Love Is Blind بازی کردم، که از سوی هیئت ژوری فستیوال کن، برنده جایزه شد من علاوه بر بازی در فیلم، موزیک فیلم را هم ساختم این فیلم کوتاه را «اودای الموکداد» سوری تبار کارگردانی کرد، اخیرا فیلم های مستند و داستان کوتاه، اینروزها در جهان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است خصوصا وقتی رابرت رد فورد مسئول فستیوال سندنس گفت من توجه و گرایش زیادی به فیلم های کوتاه دارم و برای سازندگان این فیلم ها احترام ویژه ای دارم چون این هنرمندان، تمام ماجرای یک فیلم 2 ساعته را در 5 دقیقه پیاده می کنند. این کار آسانی نیست و حتی گاه با اعجاز شاهدیم که در یک دقیقه آنرا می سازند و بروی تماشاگر تاثیر عمیقی هم می گذارد.
سوژه این فیلم را به من دادند، گفتند حدود 6 دقیقه است، من از اول تا آخر فیلم حرف میزدم، داستان فیلم درباره رابطه یک زن و مرد است، که مرد به مرور نابینا میشود، زن مرتب او را زیر سئوال می گیرد و می پرسد چرا مرا اینقدر دوست داری؟ اگر میتوانستی مرا کاملا ببینی باز هم دوستم داشتی؟ زن احساس امنیت نمی کند و مرد به او می فهماند که این زن نور و روشنایی زندگی اش به حساب می آید. فیلم به ارزش های زندگی می پردازد و در پایان فیلم حادثه ای پیش می آید که مفهوم خاصی دارد و خوشبختانه فیلم بعنوان بهترین فیلم برگزیده شده من هم کاندیدای بازیگری بودم.

1575-40

• می پرسیم درجریان هستیم که برای فیلم ها و سریال ها موزیک می سازی؟
– کلی موزیک شاد و رقصان برای سریال ها از جمله سریال Bones که از Fox پخش میشود ساختم که خیلی مورد توجه قرار گرفت و اینک برای فیلم Love Is Blind نیز آهنگ متن ساخته ام این فیلم علاوه بر موفقیت در فستیوال کن، برای حضور در فستیوال های دیگر چون هند هم برگزیده شد. مدیر فستیوال کن با مدیر فستیوال هند تماس گرفت و فیلم را به عنوان یک اثر انتخاب رسمی Official Selection فرستاد که در آنجا هم برنده شد.
• اینروزها در چه زمینه هایی بیشتر فعالیت داری؟
– موسیقی درمانی از سال 2009 که در سانتامونیکا کالج بودم به سرم آمد، آنروزها یکی از فامیل تصادف کرده بود دچار تومور ستون فقرات شده بود، بعد از عمل خیلی از عصب های خود را از دست داده بود، یکروز که به بیمارستان رفتم دیدم پشت پیانو نشسته و مشغول نواختن است از یک نفر که دورتر ایستاده بود جریان را پرسیدم گفت من موزیک درمانگر هستم. دوست شما با نواختن پیانو دارد به جریان خون در دست ها و رگهایش کمک می کند و من قبل از بازگشت به سوئد احساس کردم شغل جدیدم را پیدا کردم و در دانشگاه یو سی ال ای ثبت نام کردم، که درواقع فقط 20 نفر نام می نوشتند که من یکی از آنها بودم و از همان روزهای اول ما را فرستادند بیمارستان ها به سراغ بیماران سرطانی و آلزایمری، که من در آنجا با دنیای تازه ای آشنا شدم، خصوصا برای من که موزیسین بودم، این فضا، تازگی داشت فهمیدم که چه موزیکی می تواند تاثیر مثبت و یا تاثیر منفی داشته باشد.
موسیقی خاطره های قدیمی را در ذهن بیماران زنده می کند و همین به شدت جریان خون کمک می کند موزیک درمانی یکی از راههای متوقف کردن آلزایمر است.
• چه شد که مدتی از این میدان فعالیت دور شدید؟
– یک تصادف رانندگی سبب شد ضربه سنگینی بر ستون فقرات من وارد شده و سمت چپ بدنم از کار بیفتد و دچار سرگشتگی شدید روانی شدم فضایی تاریک که کاری از دست خودم بر نمی آمد، تا به سوی بازیگری کشیده شدم و یک ماه بعد در میامی سر صحنه فیلمبرداری، کنار ساحل نشسته بودم و اشک از چشمانم می آمد، در یک چشم بهم زدن بچه ها دورم را گرفتند و من قصه زندگیم را گفتم و آنها همه دست هایشان را روی هم گذاشتند و گفتند از این ببعد ما مثل فامیل کنار هم می ایستیم، همین دوستان تازه درها را بروی من باز کردند، از سویی مادرم از جهت روحی به من کمک کرد، دوباره انرژی گرفتم و روی پا ایستادم تا فیلم مان در کن و هند برنده شد و من وارد مرحله تازه ای از زندگی خود شدم.
تماس با ارسی : ArsiNami.com