1414-2

1414-4

واشینگتن ایروینگ، نویسنده، تاریخ نگار و سیاستمدارآمریکایی قرن نوزدهم می گوید:  “متفکرین بزرگ هدفمند هستند و دیگران آرزومند.”
 چنانچه سرگذشت افراد بزرگی را که بر ناتوانی و مشکلات فائق آمده اند مطالعه کنیم، به این نتیجه می رسیم که موفقیت آن ها نتیجه عطش و آتش اشتیاقی بوده که همواره به عنوان نیروی محرکه ای آنها را به پیش رانده است. آنها در زندگی اهدافی داشته و به توانایی خود برای رسیدن به  این هدف ها  باور داشته اند و درنتیجه بر تمامی معضلات و مشکلات پیش رویشان فائق آمده اند و به پیروزی رسیده اند.
این اشتیاق همان عاملی است که سیمین هاشمی زاده را به عنوان یک “بیزنس وومن”  سرشناس ایرانی، به یکی از بالاترین مدارج موفقیت حرفه ای درشهر بورلی هیلز و جنوب کالیفرنیا رسانده است.
کتاب تازه FOCUS  یا «9 قدم به سوی خوشبختی، کامیابی و موفقیت کامل درزندگی» مجموعه ای از تجربیات و آموخته های سیمین هاشمی زاده در راه رسیدن به موفقیت و کامروایی است که به دو زبان انگلیسی و فارسی بچاپ رسیده و روز یکشنبه 20 جولای 2014 طی مراسمی درهتل Four Season بورلی هیلز معرفی و رونمایی می شود. 
 کتاب FOCUS  که خانم هاشمی زاده از دو سال پیش  مشغول گردآوری و تدوین آن بوده است، راهنمایی است به زبانی سهل و ممتنع که راهکارهای ارزشمندی را  در زمینه هایی چون خودشناسی، هدف یابی، تصمیم و اراده، یافتن انگیزه هایی واقع گرا برای حرکت به سوی آمال و آرزوها، کشف مسیری صحیح و پوینده برای حل مشکلات، سخت کوشی و پشتکار برای رسیدن به هدف ها و درنهایت پیروزی و دستیابی به موفقیت را به خواننده نشان می دهد.
سیمین هاشمی زاده که ازهم اکنون کلیه عواید فروش کتاب خود را به سازمان های نیکوکاری که از سال ها پیش با آن ها همکاری داشته اختصاص داده است، امیدوارست که هرفردی بتواند ازمحتوای کتاب برای بهسازی زندگی خود استفاده کند. به ویژه  جوانانی که با امید به آینده بدنبال راهکارهایی برای بهترساختن شرایط زندگی خود هستند وهموطنان داخل ایران که می توانند همزمان به نسخه های فارسی این کتاب دسترسی پیدا کنند.
در کتابFOCUS ،سیمین با تکیه براستراتژی و تدبیرهای هدفمند، با قاطعیت به ما نشان می دهد که چگونه می توان فرصت های طلائی را شناسائی کرده و با فراخوان انرژی مثبت بسوی خود، به موفقیت، کامیابی و شیوه های زندگی ایده آل ، درعین حال پرمعنی ومقصودی که در نظر داریم دست پیدا کنیم.
«من در زندگی آموخته ام که دردها شما را قدرتمند ترمی سازند. با پاهایی دردآلود و پشتی خمیده، سری پردرد و قلبی سنگین و پراندوه، هچنان به راهتان ادامه بدهید و از تجربه هایتان، درس های ارزشمندی بیاموزید. مطمئن باشید عظیم ترین کوه ها با قله ای دوراز دسترس هم می تواند تسخیر شود. تحمل رنج ها و دشواری های زندگی از ما انسان های بهتری می سازد. دراین راه درس های بزرگی آموخته ام از جمله اینکه هرگز نمی توان همه افراد را خوشحال و راضی نگهداشت و همیشه منتقدانی وجود خواهند داشت که به همه چیزخرده بگیرند. اما تا روزی که با خودمان  صادق باشم هیچ چیز نخواهد توانست سد راه ما در راه رسیدن به کامیابی مطلق وآرامش درون باشد.»
سیمین هاشمی  زاده که معتقد است اساسی ترین شرایط موفقیت یک انسان در زندگی فردی و اجتماعی داشتن قدرت “مدیریت خود” است درمقدمه کتاب تازه خود می نویسد:
«موفقیت برای هریک ازما آدم ها، معنی و مفهومی متفاوت دارد و به اشکال و فرم های مختلف تجلی می کند. برای بعضی آدم ها، پرداختن به زندگی شخصی ارجحیت بیشتری دارد درحالیکه برخی دیگر به دنبال رسیدن به مدارج بالا درزندگی حرفه ای خویش هستند. من شخصا همیشه خواهان این هردوعامل و در جستجوی نقطه توازنی بین آن ها بوده ام.»

1414-5

خانم هاشمی زاده که دربخشی از کتاب بر این مسئله تاکید دارد که انسان موفق، ریشه همه موفقیت ها را در درون خود جست و جو می کند، امیدوارست این کتاب بتواند راهگشایی باشد برای همه کسانی که برای خود برنامه و هدف هایی دارند:
“منشاء همه پیروزی ها در وجود خود ماست. انسان هایی که نگاه مثبت و فعال به زندگی دارند و خواهان کار، کوشش و تلاش هستند، درمسیری درست و با طی مراحل مختلفی که در کتاب درباره آن مفصل توضیح داده شده، می توانند به اهداف و خواسته های خود دست پیدا کنند. ”
او هم چنین درباره انگیزه اصلی نوشتن کتاب که کمک به بهسازی زندگی دیگران بوده است می گوید: «اگربخواهیم تنها یک معنی ازکل این کتاب دریافت کنیم، همان اعتقاد و اعتماد درونی ما  به این مسئله است که کمک به دیگری، تنها راه رسیدن به خوشبختی، شادی و شادمانی مطلق است. به اعتقاد من تنها از این طریق می توانیم به سرچشمه سرشارو پایان ناپذیر خوبی ها و انرژی مثبت در زندگی دست پیدا کرده و از آن سیراب شویم.»
با مرورتاریخچه سه دهه ای کوچ بزرگ ایرانیان به خارج ازکشور و بخصوص تمرکز بخشی از ثروتمند ترین و بانفوذترین جمعیت ایرانی درجنوب کالیفرنیا، می بینیم که غالب  ثروتمندان ایرانی پس از گذراندن مراحل موفقیت مالی، مدارج تحصیلی بالا و به دست آوردن معروفیت و محبوبیت میل چندانی به بازبخشی به جامعه ای که ازآن برای رسیدن به مقاصد خود بهره مند شده اند نشان نمی دهند. درحالیکه همین افراد درراستای بسیاری ازاهداف دیگر از جمله مقاصد شخصی به آسانی خرج می کنند.
سیمین هاشمی زاده که درطول چند سال گذشته بخش عظیمی از وقت و دارایی خویش را وقف انجام خدمات بشردوستانه کرده،پایه گزار “بنیاد امید سیمین” درشهر لس آنجلس است. او در سال 2013، ازطریق همین بنیاد، میزبانی ضیافت بزرگی به مناسبت گرامیداشت روز پدر را درمحل استودیو پارامونت برعهده داشت که در ضمن جلسه بزرگداشتی بود بیاد پدرش و سال های سخت کوشی های او و همه پدرانی که در سراسر جهان هرروز زندگی خودشان را ایثارگرانه به عشق و حمایت از فرزندانشان اختصاص می دهند: ” پدرم بیزنس منی نیکوکار بود و من همیشه می خواستم رد پای او را دنبال کنم. هرچند او امروز درمیان ما نیست اما از همان دوران کودکی این پدرم بود که به من معنی و مفهوم موفقیت واقعی را آموخت. این پدرم بود که از میان تاریکی ها، روشنی راهم شد و مرابه سمت و سوی مسیری درست و شایسته هدایت کرد.”
درضیافت روزپدر، آندره بوچلی، اپراخوان معروف برنامه هایی برای مدعوین اجرا کرد و کلیه عواید این جشن باشکوه که با حضور شخصیت های سرشناس شهر لس آنجلس برگزارشد، از جمله وجوه اهدایی این افراد نیکوکار به بنیادهای حامی “کودکان درمعرض خطر” و خانواده آن ها تعلق گرفت.
«کودکان درمعرض خطر» که تنها یکی از بنیادهای تحت حمایت خانم هاشمی زاده بشمار می رود اصطلاحا به کودکان و نوجوانانی گفته می شود که بادرنظرگرفتن شرایط و موقعیت های کنونی، آینده مساعد و دلخواهی برای آن ها پیش بینی نمی شود. برای مثال کودکان بی خانمان و نونهالانی که درشرایطی ناپایداروموقتی  زندگی می کنند، آن هایی که ازکودکی با مواد مخدر و الکل آشنا می شوند، مورد سوء استفاده جنسی، جسمی یا روحی قرار گرفته اند، کسانی که از بیمارهای روحی و روانی مختلف رنج می برند و آن هایی که درشرایط سخت و پر استرس خانوادگی ازحمایت های روحی و اجتماعی محرومند. هم چنین کودکان و نوجوانانی که درمحلات فقیرنشین به طور روزانه با  گنگ های مختلف و فشاری که ازسوی آن ها برای پیوستن به این گنگ ها وجود دارد روبروهستند.
سیمین هاشمی زاده هم چنین درطول سال ها توانسته است میلیون ها دلار به نفع چندین سازمان خیریه مختلف از جمله سازمان “رد اینک”Red Inc. وابسته به “دریم سنتر” Dream Center درمرکز شهر لس آنجلس کمک رسانی کند. این سازمان به کارترویج ادامه تحصیل جوانان و نوجوانان، دور نگهداشتن آن ها از الکل و مواد مخدر وخیابانگردی اشتغال دارد. او هم چنین ازحامیان چند مرکزبشردوستی مختلف از جمله از پشتیبانان انجمن سرطان خون و لیمفوما وچند انجمن مشابه دیگربه شمار می رود.
سیمین هاشمی زاده هم چون میلیونها شهروندایرانی دیگر، از میهن و زادگاه خود دل بریدتا در ایالات متحده آمریکا زندگی تازه ای را آغاز کند. اما او نیز چون هرمهاجر تازه ای برای رسیدن به شرایط  بهتردر زندگی، با مسائل و مشکلات بیشماری روبروشد که مقابله با آن ها آسان نبود: “در آمریکا موانع و دشواری های بازدارنده ای چون ندانستن زبان و نداشتن امکانات و منابع لازم مثل دیواری بلند وغیرقابل عبوردرمقابلم قرار گرفته بود و هرآن می توانست مرا از رسیدن به آرزوهایی که سال ها دردل پرورده بودم بازدارد.”
ماجرای سیمین وحکایت موانع و دشواری هایی که با آن رویاروبود، همان مسائل و مشکلاتی است که  میلیون ها زن دیگرازهرملیتی و قومیتی درسراسرجهان با آن روبروهستند. اما سیمین توانست توشه ای از این راه برداردو امروز به موفقیت کنونی برسد و نه تنها خود درشرایط بهتری قرارگیرد بلکه امکاناتی هم فراهم آورد که ازطریق آن و با کمک های نیکوکارانه اش بتواند تغییرات مثبتی هم در زندگی دشواردیگران بوجود آورد:”من احساس می کنم هنوزراه درازی تا رسیدن به موفقیت کامل درپیش دارم اما همواره بر این باورم که خوشحالی، کامیابی و موفقیت کامل درزندگی درتلاش معاش، ثروت اندوزی  و پایداری خلاصه نمی شود بلکه این بدست آوردن فرصت ها برای شکوفا شدن، دستیابی به آمال و آرزوهای دیرینه  و به تحقق پیوستن رویاهاست که  می تواند ازما انسان هایی موفق و خوشحال بسازد.”

***

برای سفارش نسخه هایی از کتاب focus
برای خود یا سازمان های مختلف لطفا بابنیاد
امید سیمین Simin Hope Foundation 
با تلفن  زیر تماس بگیرید:

310 –903 -8764

1414-6