1355-7

1355-3

«مرجان روانبخش»CPA  ، حسابدار قسم خورده می گوید مهم ترین اصل در زندگی مردمی که در امریکا زندگی می کنند پرداخت مالیات بموقع و درست و در ضمن قانونی بودن، با کمترین مبلغ است، چون خیلی ها هنوز نمی دانندچگونه از مبلغ مالیات خود کم کنند؟ چه راههای اصولی وقانونی وجود دارد؟ چگونه می توانند جلوی هرگونه آدیت Audit را از سوی IRS بگیرند؟
هنوزنمیدانند هر شخص با هر درآمدی، باهر کمپانی کوچکی، باهر حقوقی، باید برای خود یک حسابدار با تجربه داشته باشد، هیچکس شخصا و بدون اشتباه نمی تواند این مسئولیت را انجام دهد مرجان روانبخش که متولد ایران است، از کودکی درخارج زندگی کرده، تحصیلات خود را پایان داده و در رشته حسابداری، همه مراحل تخصص را گذرانده است.
وقتی می پرسیم  چرا بسیاری از صاحبان کمپانیها و ایرانیان از هر طبقه و درآمدی به سراغ شما می آیند؟
می گوید: بخاطر تجربیاتی است که من در این زمینه کسب کرده ام، من 4 سال دراداره مالیات IRS، بعنوان منیجر آدیتورها یعنی کسانی که کمپانی ها وافراد را از سوی این سازمان مورد بازرسی قرار میدهند، کار می کردم. 12 آدیتور زیردست من فعالیت داشتند،من با زیر و بم  این کار ازنزدیک  آشنا شدم. همه فراز و نشیب های مشکلات مردم را در مورد برخورد با IRS به چشم دیدم و تجربه کردم.

1355-4

یعنی شما اینک می توانید با بازرسین اداره مالیات با آدیتورها، بجنگید و بقولی در برابر همه شان از مشتریان خود دفاع کنید.
– اصولا تخصص من آدیت است، درکمپانی  ما رشته ها و تخصص های مختلف وجود دارد ولی من در این زمینه تجربه بسیار دارم و می توانم خیال مشتریان را راحت کنم.
شما توصیه می کنید ایرانیان چه حسابداری را بر گزینند که خیال شان راحت باشد؟
– متاسفانه خیلی ها مدعی هستند که حسابدار قسم خورده و با تجربه ای می باشند، درحالیکه چنین نیست. همه می توانند از طریق Online به صحت این ادعا راحت پی ببرند و بعدحسابدار خود را انتخاب کنند، حسابداری که  قسم خورده باشد، تا در همه پیچ وخم های اداره مالیات چراغ راه آنها باشد و سبب نجات شان شود.
فکر می کنید یک حسابدار هم مثل یک دکتر، رازدار مشتریان خود است،  وحتما شمابا موارد خاص در جمع مشتریان خود برخورد کرده و بدون اینکه اسرارشان را فاش کنید آنها را از بیراهه نجات داده اید؟
– این مثال درستی بود، چون صاحبان کمپانیها و حتی خود مردم برای مالیات شخصی خود، تحت تاثیر بعضی حرفها و توصیه ها، خود را به دردسر می اندازند، در چنین مواقعی یک حسابدار با تجربه با دلسوزی و ارائه راه های  درست آنها را راهنمایی می کند و از خطرات بعدی و دردسرهای قانونی نجات میدهد. من بارها پیش آمده که متوجه اشتباهات مشتریان خود شده ام، اینکه به مسیری می روند که خود را به دردسر بزرگی می اندازند، من حتی به قیمت ناراحتی لحظه ای آنها، همه چیز را توضیح می دهم و بعد از مدتی خودشان متوجه شده واز من کلی هم تشکر می کنند.
درکمپانی ما برای مشتریان درمراحل مختلف برنامه ریزی های مالی و مالیاتی، سرمایه گذاری ارائه میشود. بدلیل مشکلات مالی و اقتصادی، در طی دو سه سال اخیر، اداره مالیات مرتب به سراغ مردم میرود، ولی آنها که حسابدار با تجربه دارند، آنها که به توصیه های آنها گوش میدهند، آنها که در مسیر قانون گام بر می دارند نه تنها مالیات بالایی نمی پردازند، بلکه از هرگونه آدیت سربلند بیرون می آیند.

1355-5

یعنی امکان پائین آوردن پرداخت مالیات وجود دارد؟
– اگر صاحب کمپانی و یا خود شخص برای مالیات خود، میزان درآمد و خرج خود، همه چیز را به حسابدار خود ارائه بدهد، مسلما بسیاری هزینه ها چه در زمینه کاری و شخصی وجود دارد که از مالیات ها کم میشود و خیلی ها از آن خبر ندارند. خیلی ها سفرهای بیزنسی، هزینه های مختلف سفر، هزینه پذیرایی از مشتریان را در کمپانی خود دارند که هیچگاه نمی دانستند همه اینها میتواند از مقدار مالیات شان بکاهد.
همه این موارد را ما خوب میدانیم وبموقع و صحیح و قانونی  نیز درموردشان اقدام می کنیم.
خیلی ها درمورد پرداخت مالیات برای مستغلات و حساب های بانکی خود درخارج امریکا، دچار سردرگمی شده اند بنظر شما چه باید بکنند؟
– در چند سال اخیر مقامات دولتی واداره مالیات اعلام کردند،اگر افراد سیتی زن امریکا، درخارج مستغلات وپس انداز ودرآمدی دارند اعلام کنند، به آنها کمک میشود که دچار هیچ دردسری نشوند. ولی خیلی ها به این اعلامیه توجهی نکردند، بعد که مقامات دولتی و مالیاتی، با کشورهای مختلف تماس گرفته و افراد بسیاری را شناسایی کرده و به سراغ شان رفتند، همه شوکه شدند. خیلی ها جریمه های سنگینی پرداختند در این مورد دفتر ما با وکلای با تجربه ای کار میکند، که می توانند یاری شان بدهند و ما هم در زمینه حسابداری و پرداخت مالیات می توانیم راهنمای شان باشیم. بعضی ها خیال می کنند اگر پولی، طلایی، ملکی و درآمدی در یک کشور کوچک دارند هیچکس متوجه نمیشود درحالی که خود بانکهای خارج، موسسات مختلف، به مقامات امریکایی گزارش می دهند. من توصیه می کنم حتی آنهایی که در ایران ملک و درامد و پولی دارند، اعلام کنند و از طریق قانونی، مالیات آنرا بپردازند و ما می توانیم کمک شان کنیم، در بهترین شرایط با  اداره مالیات روبرو شوند.

1355-6

توصیه شما برای کسانی که میخواهند یک بیزینس تازه باز کنند چیست؟
– بنظر من قبل از شروع بیزینس بهتر است با یک حسابدار قرار و مدارها را بگذارند و با نظر او کار را شروع کنند بهتر است با یک وکیل برای موارد دیگر قانونی مشورت کرده و همیشه یک وکیل مشاور داشته باشند، بعد در مورد نوع بیزینس باید با یک متخصص مالی و مالیاتی مشورت کنند، که چه نوع کورپوریشن داشته باشند و چگونه کمپانی را پایه گذاری کنند.
متاسفانه خیلی از هموطنان ما فکر میکنند خودشان می توانند حسابدار باشند، وکیل باشند و مدیر کمپانی باشند و خلاصه همه کارها را خودانجام بدهند که این یک اشتباه بزرگی است، چون چنین اندیشه ها وباورهایی با شکست روبروست شاید خیلی ها نمی دانندکه اداره مالیات مدعی است در طی سالهای اخیر 400 بیلیون دلار مالیات کم گرفته است بهمین خاطر بدنبال آنهائی است که بدلایل مختلف مالیات های خود را درست نپرداخته و درآمدهایشان را پنهان کرده اند. این روزها IRS، بدنبال بیزینس های کوچک میرود، چون دربعضی از Small Business ها شاهد کلاهبرداریها و پنهان کاریهای بسیاری بوده است ومدعی است که خیلی ها تا 75درصد ازمالیات خود را نپرداخته اند.
بیزینس هایی چون رستوران ها وسوپرمارکت ها،  آرایشگاه ها، خیلی از مشاغل دیگر که چون پزشکی که بصورت نقد عمل می کنند، با چه مسائلی روبرو هستند؟
– اداره مالیات بروی این بیزینس ها، شدیدا نظر دارد، برای همه پرونده هایی در سیستم کامپیوتری تشکیل داده که همه هزینه ها و درآمدها و شیوه کار روزانه شان را زیر نظر دارد، خیلی زود سیستم به اداره مالیات هشدار میدهد که باید این بیزینس ها را آدیت کند. 
ما در کمپانی خود، دهها رستوران، مینی مارکت، سوپرمارکت، آرایشگاه و پزشکان و دیگر مشاغل را داریم که بصورت نقد عمل می کنند ولی چون بروی آنها برنامه ریزی کرده ایم، برای همه موارد مدارک و اسنادی آماده کردیم و صاحبان این مشاغل با توصیه های حسابدار خود، درست عمل می کنند، هیچ نگرانی ندارند وقتی مامورین اداره مالیات به سراغ شان می آیند، خیال شان راحت است، این ما هستیم که با بازرسین اداره مالیات روبرو می شویم و با توجه به مدارک واسناد آنها را خیلی راحت روانه می کنیم.

برای مشاوره با مرجان روانبخش
 با شماره زیر تماس بگیرید

818-530-2263