1544-74

Jon Voight هنرپیشه برجسته هالیوود و پدر هنرپیشه
بین المللی و خبرساز Angelina Jolie در Raffi Place گلندل

1544-76

بنا به دعوت آوانس بالایان مدیر مجله Kach Nazar ارمنی زبان و گوینده تلویزیون هفتگی Kach Nazar و همچنین بنیانگذار و تهیه کننده :
Armenian American Orphans Disable Children Fund For Armenia (Est 1999)
چندی پیش Jon Voight مهمان افتخاری مدیران Raffi Place گلندل خانم گوهار و آقای رافی شدند. پس از ورود Jon Voight به محوطه رستوران جمع کثیری از مشتریان که در قسمت پارکینگ برای نوبت ایستاده بودند مهمان روز را شناخته به او شتافتند و در چند دقیقه عده کثیری جان را احاطه کرده و سئوال پیچ کردند. هجوم مردم به حدی رسید که نظم داخل و خارج رستوران برای مدتی کم از نظم خارج شد. اما طولی نکشید جان با خوشرویی جوابگوی دوستدارانش شد و با امضا دادن و عکس گرفتن همه را راضی و به رستوران هدایت کرد. جالب آن بود که آوانس بالایان مهماندار روز و دوست 35 ساله Jon Voight نیز از طرف حضار از سئوال پیچی گیج شده بود. برای آنکه سئوال همه از ایشان این بود که Jon Voight با بالایان چه نسبتی دارد؟
بقول آوانس بالایان، جان و من در حدود 35 سال پیش در برنامه Golden Globe که آن روزها و قبلا برای چندین مرتبه جایزه اولGolden Globe و Oscar را نصیب خود کرده بود و این بار برای فیلم One Way Train به عنوان بهترین هنرپیشه اعلام گردید آشنا شدم. و دوستی من از آن شب شروع شد و تا امروز روابط ما پا برجاست.

1544-78

بالایان اضافه کردند که در حدود 40 سال است که من عضو رسمی سازمانهای Oscar و Golden Globe میباشم و تا حال با 200 هنرپیشه نامی دوست و آشنا شدم. بعد از صرف غذا ناگهان Jon Voight از من سئوالی کرد که برای من خیلی جالب و تعجب آور بود برای آنکه 10 سال از آن روز و موضوع گذشته بود. ایشان از من پرسید آیا بیاد دارم که در آن سال یعنی 2006 در یک دیداری درباره فیلمی بنام (40 روز در کوههای موساداگ) صحبت شده و ایشان پرسید (آیا آن زمان که نویسنده بزرگ کلیمی آلمانی داستانی از واقعیتها و جنایت هایی که در سال 1915 ملت ارمنی با آن روبرو شد آیا فیلمبرداری آن انجام شد؟ جان آن موقع بعد از خواندن کتاب 40Days Of Musadash که من به ایشان با ترجمه انگلیسی تقدیم کرده بودم بعد از مطالعه دقیق با حال تاسف اظهار داشت که بزرگترین جنایت قرن نسبت به شما انجام گردیده و اضافه کرد که اگر روزی از این داستان فیلمی ساخته شود من حاضرم به احترام و همدردی نسبت به کشتار صدها هزار مردم بیگناه ارمنی افتخاری درآن شرکت جویم جواب من به جان منفی بود و اضافه کردم که داستان 40Days Of Musadash قرار بود 40 سال پیش و سالها بعد توسط کمپانی بزرگ M.G.M Hollywood به سبک عظیم و جهانی ساخته شود. ولیکن دولت ترکیه با پرداخت میلیونها دلار مانع آن میشد و تا امروز امتیاز فیلم به حال بلاتکلیف می باشد.
داستان Musadagh از این قرار بوده چندین هزار از مردم بیگناه Musadagh در سال 1915 و به بعد برای نجات جان خود و خانواده از قتل عام که توسط ترکهای عثمانی انجام می شد به قله کوه Musadagh پناه می برند و 40 روز در برابر سربازان ترک مقاومت میکنند، عده ای کشته میشوند و البته عده زیادی هم از سربازان ترک توسط پناهندگان که کم و بیش اسلحه به دست داشتند کشته میشوند. در روز چهلم کشتی های فرانسوی به داد این ملت رنج دیده سیاه بخت می رسد و آنها را از مرگ و نابودی نجات میدهد و به کشور فرانسه می برند.

1544-79

1544-77

جالب آن بود که جان ویت این بار هم قولی که داده بود تکرار کرد گفت با اینکه من 10 سال از آن روزی که قول داده بودم پیرتر شده ام اما من در هر سنی که باشم حاضرم رلی در فیلم داشته باشم.
در پایان آقای بالایان نشان یادبود به مناسبت صدمین سال روز قتل عام ارامنه در سال 1915 که در آن نوشته شده We Never Forget را به جان اهدا کرد و جان قول داد که این یادبود را همیشه در سینه ام خواهم داشت.
در سال 1968 اولین بار من Jon Voight و فامیلش را به Hotel Sheraton Universal برای شرکت در برنامه مجله Kach Nazar دعوت کردم ایشان با تمام خوشحالی دعوتم را را قبول کرد با 10 نفر عضو خانواده در برنامه شب نشینی شرکت کردند. جالب آنجا بود که Angelina Jolie در آن سال 10 ساله بود و تمام شب را با رقصیدن و پای کوبی و آواز خواندن با دوستانش گذراند. هیچ کس در آن موقع از آینده دختر دوست داشتنی بنام آنجلینا جولی خبر نداشت و کسی فکر نمی کرد که این دختر زیباروی بزرگترین و مشهورترین ستاره و خبرساز دنیا خواهد شد. Jon Voight در آن روز درRaffi Place به شدت خوشحال بود و صدها عکس یادگاری با دوستداران خود گرفته شد و با صدها امضا خود و مردم را خوشحال و سرحال کرد. حتی به کارکنان رستوران پیشنهاد میکرد که با او عکس بگیرند.
به قول بالایان Jon Voight مردیست ساده، انساندوست و خاکی و خداپرست و غذاهای Raffi Place را بی اندازه پسندید و درباره رستوران با تعجب اظهار داشت که تا کنون اینطور مکان دل باز مرتب و تمیز کمتر دیده ام. اگر منزل من نزدیک بود هر شب اینجا وقتم را می گذراندم. بعد از غذای ظهر با تعجب دیدم که جان سینی را که در آن با پنیر Valbreso پیک نیک – گوجه فرنگی و خیار ایرانی تزئین شده بود جلو کشید (خبر پیش خودمان باشد) تا ته میل کرد (نوش جانش) بعد با تعجب از من پرسید تا حالا به این خوشمزگی پنیر و گوجه آبکی و خیار نخورده بودم اینها را از کجا می توانم تهیه کنم؟

1544-80