1410-3

درگرماگرم مسابقات این فصل  US LEAGUE، شنبه شب این هفته، 21 جون، تیم فوتبال حرفه ای  BLUES با تیم باشگاهی CHIVAS USA مسابقه ی لیگ را برگزار می کند و در پیامد آن، محمد محمدی، گلر پر سابقه ایرانی «کفشهای خود را آویزان می کند» این نخستین باری است که یک فوتبالیست حرفه ای ایرانی بازی خداحافظی خود را درجریان مسابقه رسمی باشگاهی ایالات متحده به انجام می رساند.
محمدی، متولد تهران، از بچگی به تماشای فوتبال علاقه خاصی داشت و از 13 سالگی بطور جدی به این ورزش رو آورد. چکیده ای از حرفهای او در جریان گفتگوی ویژه را در زیر می خوانید:
از بچگی عاشق فوتبال بودم و دلم میخواست تا آنجا که مقدور بود با فوتبال و دروازه بانی مشغول باشم. در دبیرستان احرار تهران هم فوتبال بازی می کردم و بدنبال آن در دانشگاه پیام نور هم این ورزش را همچنان دنبال می کردم. سرانجام در سال 1996، با باشگاه سایپا بعنوان اولین تیم دوران حرفه ای خود قرارداد بستم.

1410-4

پس از سایپا، در باشگاههای متعدد از جمله برق شیراز، پرسپولیس( 4فصل) پیکان، استیل آذین، استقلال (2 فصل)، داماش گیلان و راه آهن بازی کردم. در سطح ملی هم عضو تیم های زیر 23 سال، تیم ملی دانشجویان و تیم بزرگسالان ایران بوده ام.
سال 2008 برای اولین بار به آمریکا آمدم واز می 2013 با تیم BLUES قرارداد بستم که برایم تجربه با ارزشی بوده است. همیشه علاقمند به بازی در امریکا بودم از این جهت که معتقدم فوتبال در امریکا پیشرفت شگرفی داشته واین روند همچنان رو به افزایش است.
بهترین خاطره ام از دوران بازی در امریکا پیروزی سال گذشته 4 بر 2 بر تیم  HARRISBURG است. خاطره ویژه مجموع دوران فوتبال حرفه ای من به زمانی بر می گردد که ما بعنوان عضوی از تیم ملی موفق شدیم به جام جهانی 2006 آلمان راه پیدا کنیم. یک خاطره دیگرم هم به زمانی بر می گردد که بعنوان بازیکن تیم استقلال با پرسپولیس داربی شهر تهران را برگزار می کردیم و پیروزی 0-1 ما با حضور پسرم مهران در استادیوم همراه بود.
توصیه من به علاقمندان و بازیکنان جوان فوتبال این است که در نیل به هدفتان کوتاهی نکنید و برای رسیدن به مقصودتان پا فشاری به خرج دهید. پس از بازنشستگی بعنوان فوتبالیست، قصد دارم به صورت حرفه ای در منطقه اورنج کانتی Orange County ایالت کالیفرنیا به کار مربی گری بپردازم.

Muhammadi’s Farewell Match
 This Saturday June 21:
OC Blues vs. Chivas USA Res.
@ 7:00 pm
Location: Anteater Stadium,
University of California Irvine
Contact: (714) 738-8011 or
email [email protected].
www.ocbluesfc.com
Twitter/Instagram: @ocbluesfc

1410-5