1388-33

من داریوش ادیب هستم و تا چند مدت دیگر 40 سال است که در امریکا وهمین کالیفرنیای زیبا اقامت داشته ام. در سال 1974 به امریکا جهت تحصیل علم مهندسی به ویژه در رشته برق آمدم ولی در پایان دوره دانشگاه مواجه با روزهای پیش از انقلاب و سرانجام خود انقلاب شدم و به تقاضای والدین از رفتن به کشور و آغاز کار و فعالیت درآن کشور که موطن من است امتناع ورزیدم و به طور خلاصه بگویم ماندگار شدیم.
همواره خدمت به خلق به ویژه هموطنان خود و فارسی زبانان مد نظرم بوده وهست. هنوز عقیده دارم که به مردم ایران زمین یک بدهی اخلاقی و معنوی دارم که باید این دین را ادا کنم و در آینده این کار عملی خواهد شد.
ولی درحال حاضر و با نیت آنکه خدمت و یا خدماتی در راه بهبود وضع ایرانیان مقیم امریکا به خصوص ایرانیان مقیم لس آنجلس که ماشاءالله تعدادشان هم کم نیست را به جا آورده باشم مبادرت به ایجاد یک مرکزی به نام لا- نا (LAW NOW ) که مرا به یاد فیلسوف معروف فارسی زبان جناب مولانا می اندازد  کرده و این مرکز حدود 3 سال است در شهر انسینو درحوالی شهر لس آنجلس که با همکاری برخی از دوستان تاسیس یافته است و به فعالیت مشغول است.
من بعد از دوره دانشگاهی و به علت باقی ماندن درامریکا درسم را در رشته سیستمهای کامپیوترو مهندسی ادامه ادادم و  در مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) را دریافت کردم. اما امور مهندسی مرا آنقدر جلب خود نمی کرد که امور مردمی مورد نظرم بود. از آنجائی که در این دیار ما نیاز به افرادی داشتیم که از قوانین و تشریفات قانونی مرسوم در امریکا آگاه باشند تصمیم به ادامه تحصیل در رشته قانون و حقوق گرفتم و با اینکه سنم تقاضا نمی کرد وتقریبا برای این رشته پیر شده بودم ولی آنرا با کمال خوشوقتی به پایان رساندم اما هنوز موفق به دریافت جواز وکالت نشده ام و چونکه پیرو قانون هستم درحال حاضر در مقام قانون یار (Legal Assistant) ایفاء نقش می کنم.
درمرکز ما کلیه کارهای قانونی که بیشتر شامل پر کردن فرمهای موجوده که در سیستم های قضایی وجود دارند و نوشتن قراردادها، تعهدنامه ها و هرچیزی که نیاز به رفتن در برابر قاضی را ندارد به استثنای امور قضاوت اداری مانند رابطه کارگر و کارفرما- امور مهاجرتی- تغییر نام و وصیت نامه وغیره را در بر می گیرد را انجام دهیم. تلفن من 6025-926-310 است.
اما و اخیرا مبادرت به انجام پاسخگویی به طور رایگان به سئوالات همزبانان عزیز کرده ام که هرکسی که بخواهد می تواند با تلفن کردن به ما وقت قرار ملاقات بگیرد و تشریف بیاورد و سئوالات خود را در هر زمینه ای که هست مطرح کند شاید بتوانیم پاسخ خوبی ارائه دهیم از ارائه پاسخ از طریق تماس تلفنی معذوریم. ما این را به یک عبارت خلاصه کرده ایم چهره به چهره رو به رو. این پاسخگویی کاملا رایگان بوده و فقط  تا 5 سئوال را جوابگو هستیم(برای هر فرد مراجعه کننده). اگر خدمات دیگری به غیر از مشاوره و پاسخگویی مد نظر مراجعه کننده باشد با کمال معذرت باید ایشان هزینه بپردازند.
البته مبلغی که بابت هزینه می پردازند حدودا یک پنجم مبلغی خواهد بود که به یک وکیل پایه یک دادگستری معمولا پرداخت میشود. موضوعات و جلسه ها کاملا محرمانه خواهد بود.
حداقل به فکر و خیال خودم از این طریق می توانم دینی را که به همزبانان خود دارم راتا حدی ادا کنم و حالا از طریق این رسانه گروهی از هموطنان گرامی خواهش میکنم که درصورت نیاز با من تماس بگیرند واجازه بدهند که در ارائه خدمات حقوقی – خانوادگی- تجاری و غیره در خدمت آنان باشیم. البته این خدمات درحد معلومات ما بوده و به هیچ وجه اندرز حقوقی نخواهد بود. اندرز حقوقی را می توانید به انگلیسی (Legal Advice) معنی کنید.

تلفن داریوش ادیب : 6025-926-310

1388-34