Mix1309-14

“ونوس” يك الگوي خوب
يك انسان خيرخواه،  يك همسر پشتيبان

وقتي خبر جشن تولد 50‌ سالگي ونوس همسر داريوش خواننده محبوب و ماندني را در جوانان خواندم،  اينكه ونوس مي‌خواهد جشن 50‌سالگي خود را به بنياد آينه تقديم كند،  از خودم پرسيدم در زمانه اي كه بسياري از خانمها در پي پز دادن ها،  بريز و بپاش هاي ركوردشكن هستند،  بايد چنين زني را ارج گذاشت.Mix1309-15
من به دو سه دليل ونوس را يك الگوي خوب، يك زن خيرانديش، يك همسر پشتيبان مي‌شناسم. چون زني كه حاضر ميشود با نهايت شهامت 50 ‌سالگي خود را در اين روزگار پر از تظاهر كه بسياري ده تا 20‌ سال از سن خود مي‌كاهند، بايد زني با اعتماد به نفس بالا،  آگاه،  فهميده و بسيار فروتن باشد.
وقتي زني براي دريافت هداياي گرانقيمت و گوناگون و ساختن شبي خاطره انگيز و ماندگار در آغاز 50‌سالگي خود،  از همه مي‌خواهد بجاي هديه،  به ياري بنياد آينه بيايند كه در سراسر جهان به ياري آنهايي ميرود كه اسير اعتياد هستند و غيرت ترك اعتياد و رسيدن به پاكي را دارند بايد زني انساندوست،  با افكاري وراي مسائل مادي و سطحي و گذرا باشد.
وقتي زني براي سفر پر هزينه اي با همسر و فرزندش به نقاط ديدني دنيا و گذران روزهاي شيرين 50 سالگي اش در سواحل گرانقيمت جهان، ترجيح مي‌دهد پشتيبان شوهرش، داريوش خواننده ماندني باشد و اينگونه حركت بزرگ او را تائيد كند، بايد زني تحصيلكرده و از خانواده‌اي اصيل،  بدون هيچ عقده اي باشد. من چنين زني را مي‌ستايم و او را الگوي خوبي بحساب مي‌آورم.
شيلا خلعتبري– كاليفرنياي جنوبي

 

>معين< خواننده محبوب مردم
25‌ آگوست در نوكيا مي‌خواند

Mix1309-16

يك كنسرت بزرگ در راه است، كنسرتي كه سالهاست دوستداران معين انتظارش را مي‌كشند.
معين در تاريخ 25‌ اگوست، بروي صحنه نوكيا تياتر لس آنجلس ميرود و همه عاشقانه هاي خود را مي‌خواند. خيلي ها سال هاست با آهنگهاي دلنشين و زيبايي كه معين مي‌خواند،  زندگي مي‌كنند،  عاشق ميشوند و چه بسا خود را مي‌سازند. همين عاشقان صداي معين چند سال بود كه  در انتظار روي صحنه رفتن او در لس آنجلس بودند و اينك معين  به خواسته آنها جامه عمل مي‌پوشاند و با اركستر بزرگ و يك تيم حرفه اي در صحنه نوكيا تياتر خاطره هاي تازه اي مي‌سازد.

 

ليلا‌ حاتمي برنده گوي بلورين جشنواره فيلم “كارلو وي واري” شد

 

Mix1309-17

در مراسم اختتاميه چهل و هفتمين جشنواره فيلم كارلووي واري كه شنبه 7 جولا‌ي در شهر كوچك و زيباي كارلو وي واري در جمهوري چك برگزار شد، “ليلا‌ حاتمي” بازيگر فيلم “پله آخر” ساخته علـي مصفا، جايزه بهترين بازيگر زن اين جشنواره را به خود اختصاص داد.
در فيلم “پله آخر”، ليلا‌ حاتمي نقش ليلي، بـازيگر سينما را ايفا مي‌كند كه به تازگي شوهرش (علي مصفا )را از دست داده اما سر صـحنه فيلمبرداري، ناگهان مقابل دوربين خنده‌اش مي‌گيرد و كارش ناتمام مي‌ماند اما هيچ كس نمي‌تواند دليل خنده‌هايش را حدس بزند و…
ليلا‌ حاتمي در كنفرانس مطبوعاتي “پله آخر” در كارلو وي واري درباره همكاري اش با علي مصفا گفت:
” اين اولين بار نيست كه با علي كار مي‌كردم. من با او در جريان فيلم “ليلا‌” آشنا شدم و همكاري ما به صورت طبيعي به ازدواج منجر شد. كار كردن با او چه در مقام بازيگر نقش مقابل من و چه به عنوان كارگردان، راحت است و او از من خيلي پشتيباني مي‌كند.
ليلا‌ حاتمي در ادامه گفت: “با اين كه ما همديگر را خيلي خوب مي‌شناسيم اما كار كردن با او ابتدا قدري برايم سخت بود اما الا‌ن بعد از سال‌ها آسان شده است.”
فيلم “پله آخر”، دومين فيلم علي مصفا بعد از “سيماي زني در دوردست” است كه يكي از 12 فيلم بخش مسابقه رسمي جشنواره كارلووي واري امسال بود. اين فيلم همچنين از سوي فدراسيون منتقدان فيلم بين المللي (فيپرشي)، به عنوان بهترين فيلم شناخته شد و جايزه ويژه اين بخش را دريافت كرد. علا‌وه بر اين، پوستر فيلم “پله آخر( “كار محمدحسين شهيدي، نقاش ايراني) نيز برنده جايزه بهترين پوستر فيلم از جشنواره فيلم كارلووي واري شد. بر اساس اين نظرسنجي آنلا‌ين از شركت كنندگان در جشنواره، اين پوستر از ميان 23 پوستر فيلم شركت كننده، به عنوان بهترين پوستر جشنواره انتخاب گرديد.
“فيلم پله آخر همچنين از سوي فدراسيون منتقدان فيلم بين المللي (فيپرشي)، به عنوان بهترين فيلم شناخته شد و جايزه ويژه اين بخش را دريافت كرد.”
در اين مراسم همچنين گوي بلورين جشنواره همراه با 25 هزار دلا‌ر جايزه نقدي براي بهترين فيلم بخش مسابقه رسمي، به فيلم “نيمچه مرد” به كارگرداني مارتين لوند از نروژ تعلق گرفت.
فيلم “پيازا فونتانا: توطئه ايتاليايي” ساخته ماركو توليو جوردانا نيز جايزه ويژه هيئت داوران را از آن خود كرد.
“توطئه ايتاليايي” درباره بمب‌گذاري سال 1969 در ميلا‌ن است كه منجر به كشته شدن دهها تن از مردم بي گناه شد.
گوي بلورين بهترين كارگرداني هم به رافائل اوله از كانادا براي كارگرداني فيلم كاميون تعلق گرفت.
“علا‌وه بر فيلم “پله آخر”، دو فيلم “پذيرايي ساده” ساخته ماني حقيقي و “يك خانواده محترم” ساخته مسعود بخشي؛ نمايندگان ديگر سينماي ايران در اين جشنواره بودند.”
آخرين ساخته امير نادري سينماگر ايراني مقيم نيويورك نيز با عنوان “كات(Cut)  “كه در ژاپن ساخته است، در بخش “چشم انداز ديگر” جشنواره كارلو وي واري به نمايش درآمد.

 

بزودي در سراسر امريكا
بيا تا گل برافشانيم، تولدي ديگر

Mix1309-18

مجموعهاي از سمينارهاي اجتماعي،  نمايشنامه و موسيقي در يك صحنه
نادر رفيعي بروي صحنه مي‌آيد و بعد از سالها بازي مي‌كند

نادر رفيعي چهره معروف تلويزيوني كه از كودكي در فيلم‌ها بعنوان بازيگر فعاليت داشت و در بيش از 10‌ فيلم نقش هاي حساسي را ايفاكرد، در امريكا رشته سينما و كارگرداني را دنبال كرد و بعد همه ‌تجارب خود را در تلويزيون متمركز نمود.
نادر اينك دست به يك كار ابتكاري در صحنه زده است،  كاري بنام :  بيا تا گل برافشانيم، يا تولدي ديگر، كه مجموعه اي از سمينارهاي اجتماعي، نمايشنامه هاي كمدي و موسيقي در يك صحنه است. 
نادر رفيعي در اين كار، خود نيز بعنوان كارگردان و بازيگر روي صحنه خواهد بود.
نادر از حدود 3‌ ماه پيش تدارك اين كار هنري را ديده است.