mix1.1

فرشيد منافي و راديو پس فردا بدنبال موفقيتي ديگر

استقبال روزافزون از برنامه‌هاي راديو فردا

فرشيد منافي نويسنده و مجري برنامه‌ي پرطرفدار “راديو پس فردا” كه از راديو فردا در شهر پراگ، پايتخت كشور چك پخش مي‌شود، خرسند و خوشحال از نخستين موفقيت خود در عرصهmix1.2 جهاني، بدنبال دستيابي به پيروزي‌هاي بيشتري است.
فرشيد منافي كه از يك سال پيش به جمع برنامه سازان و اعضاي حرفه اي راديو فردا پيوسته، توانسته با ارايه ي برنامه اي پرمحتوا و جذاب، شنوندگان بي شماري در ميان علا‌قمندان برنامه‌هاي > راديو فردا< پيدا كند.
فرشيد در قالب يك برنامه ي طنز (راديو پس فردا)، پنج روز در هفته، دهها هزار شنونده ي ايراني را پاي راديو ميخكوب مي‌كند، چرا كه حرف دل مردم را به شيوه ي طنز بيان مي‌كند و مسايل روز و مبتلا‌ به مردم ايران را موشكافانه، مطرح مي‌سازد. طنز او، گزنده، موثر و گوياي واقعيت‌هاي تلخ زمانه ي ما در ايران امروز است.
> راديو فردا< در حال حاضر، مهمترين رسانه ي شنيداري فارسي زبانان جهان شمرده مي‌شود و برنامه‌هاي متنوع آن كه توسط كادري ورزيده و حرفه اي تهيه و توليد مي‌شوند، با استقبال روزافزوني از سوي ايرانيان و فارسي زبانان جهان روبرو شده است.
> راديو فردا راديو اروپاي آزاد، راديو آزادي< است كه بودجه ي آن از طريق كنگره ي آمريكا تصويب و تامين مي‌شود.
با توجه به محتواي پربار برنامه ي “راديو پس فردا” و نحوه ي شيرين و جذاب اجراي آن بود، كه هيات داوران “بهترين برنامه‌هاي راديويي سال” در فستيوال جهاني نيويورك، دو لوح نقره‌اي سال جاري را به فرشيد منافي اهدا كرد.
جوايز فستيوال بين المللي نيويورك، همه ساله طي مراسمي به شايسته‌ترين برنامه سازان و بهترين برنامه‌هاي راديويي داده مي‌شود.mix1.3
امسال يكصدوهشتادو سه كانديدا، از بيست و شش كشور جهان براي كسب عنوان و جايزه ي ارزنده ي اين جشنواره ي مهم جهاني، در عرصه‌هاي گوناگون، رقابت مي‌كردند و پنجاه داور از بيست و پنج كشور كوچك و بزرگ جهان، بهترين‌هاي رسانه ي راديو را برگزيدند.
معرفي بهترين‌هاي راديو در سال دوهزار و يازده و اهداي جوايز آنها، طي مراسم با شكوهي در نيويورك پنت هاوس، واقع در خيابان معروف پنجم نيويورك برگزار شد و فرشيد منافي، دو لوح نقره‌اي را دريافت كرد.
اين نخستين باراست كه يك ايراني در ميان مهمترين برنامه سازان راديويي، در چنين فستيوال مهمي جايگاه ارزنده‌اي كسب كرده است.
در رقابت‌هاي امسال فستيوال، برنامه‌هاي ارزنده‌اي از سازمان‌هاي راديويي مهمي مانند بي بي سي، شبكه‌هاي سي بي اس و سي اسپن آمريكا و آر تي ئي ايرلند، بنگاه سخن پراكني استراليا، سازمان راديويي كانادا و دهها سازمان مشابه ديگر از آسيا، اقيانوسيه، اروپا و قاره ي آمريكا شركت داشتند.
 با توجه به چنين مجموعه اي از نامداران راديويي كه تجربه‌هاي پرباري را در برنامه سازي به كار مي‌گيرند، رقابت و موفقيت فرشيد منافي با برنامه ي ويژه‌اش “راديو پس فردا” اهميتي دوچندان دارد، چرا كه كسب عنوان و جايزه‌اي در اين فستيوال، با رقابت برنامه سازان حرفه اي از چهارگوشه ي جهان، بدون شايستگي و ابتكار در تهيه، توليد و اجراي برنامه ميسر نبوده است.
فرشيد اكنون با مسووليت سنگيني كه عنوان جهاني “شايسته ترين” بر دوش او گذاشته، چشم به پيروزي‌هاي بيشتر در سطح بين المللي دوخته است.
مجله ي جوانان، به فرشيد منافي به خاطر موفقيت اش و به مديران راديو فردا براي به كار گرفتن كادر حرفه اي و فرصت دادن به استعدادهاي شگرف جوانان ايراني، صميمانه تبريك مي‌گويد و چشم به راه موفقيت‌هاي بيشتر اين همكاران در عرصه ي بين المللي است.

 

دكتر مارك عاملي مهمان اين هفته انجمن پند

انجمن پند(Persian American Networking Development ) با گردهم ايي تني چند از متخصصان …يراني مقيم جنوب كاليفرنيا تشكيل شده و در 2 سال اول فعاليت موفق به جذب بيش از 60 عضو فعال گرديده است.mix1.4
‌اهداف انجمن بطور خلا‌صه شامل موارد زير ميباشد:1 ‌-ايجاد هماهنگي و اعتماد در جامعه ايراني – امريكايي.2— با لا‌ بردن سطح آرائه خدمات و ايجاد زير بنايي قابل اعتماد بمنظور بهره برداري از خدمات ساير اعضا.
انجمن در حال حاضر فقط از طريق معرفي اعضاي خود و پس از تاييد شوراي پذيرش داوطلبان را بعضويت انجمن ميپذيرد. جلسات ماهيانه انجمن در چهار شنبه اول هر ماه تشكيل ميگردد.
در اين جلسات كارشناسان و افراد شناخته شده در جامعه با بررسي مسايل روزمره تجاري و اجتماعي باعث رشد دانش اعضا مي‌گردند.
در جلسات ماهيانه انجمن PANDاعضا و مهمانان، در فضايي آزاد، كه بمنظور مبادله و هماهنگي ايجاد شده، خدمات حرفه اي خود را معرفي مي‌نمايند. انجمن  PAND داراي چهار كميته اجرايي در زمينه‌هاي بازرگاني، خدمات، اموزشي و فرهنگي مي‌باشد كه بطور جداگانه با حضور اعضاي علا‌قمند تشكيل جلسه مي‌دهند.
در حال حاضر انجمن در شرف دريافت مجوز از اداره‌ي ماليات امريكا  IRSجهت معافيت از ماليات  NonProfit Organization ميباشد.
اعضاي هييت مديره منتخب عبارتند از:حسين فرزاد (رييس و مدير اجرايي)، دكتر شهرام يار محمدي (خزانه‌دار)، توران هروي (دبير)،دكتر پارسا محبي، مهندس غلا‌معلي شهيدي، ضيا جمالي، امان قهرمان، ليلي فرد(عضو علي البدل)، احمد صابري (عضو علي البدل.)
براي اطلا‌ع بيشتر و آشنايي با اهداف اين انجمن غير سياسي سري به سايت:
 PANDSociety.com بزنيد.

بن افلك با آرگو
6‌  آمريكايي را از ايران فراري ميدهد

mix1.5 بن افلك كارگردان و بازيگر جوان هاليوود، با كارگرداني فيلم Town توانايي خود رابه اثبات رساند و نه تنها مورد توجه منتقدين قرار گرفت، بلكه فيلم را در ليست پرفروش ها قرارداد.
بن افلك اينك در صدد ساختن فيلمي سياسي حادثه اي بنام Argo‌ است كه در زمان گروگان گيري اعضاي سفارت امريكا در ايران رخ ميدهد.
بن افلك در اين فيلم در واقع به ايران ميرود به بهانه ساخت يك فيلم تخيلي بنام آرگو، با ياري ماموران سيا، 6‌ديپلمات امريكايي راكه به  سفارت كانادا پناه برده بودند، با لباس وگريم از ايران خارج مي‌كند.
‌در اين فيلم نيز بازيگران Town چون جان هام و جرمي رينر بازي دارند. تهيه كننده اين فيلم جورج كلوني است.

 

 

 

جعفر پناهي هنرمند مردمي‌در ميان هواداران

mix1.6

دوشنبه گذشته (12تير ماه) در آخرين شب يادمان محمد نوري در تالا‌ر وحدت حضار كه از حضور جعفر پناهي فيلمساز موفق ايراني مطلع شده بودند يك دفعه سالن پر از صداي هم همه شد و جعفر پناهي را صدا كردند و بعد از اصرار جمعيت، مردم از فرزاد جمشيدي مجري برنامه خواستند جعفر پناهي كه در ميان جمعيت نشسته بود را صدا بزند و به احترام جعفر پناهي جمعيت سالن به پا خواست  و دقيقه‌ها او را مورد تشويق قرار دادند. و جعفر پناهي با چشماني پر از اشك به احترام مردم ايستاد.

ياد و يادگارهاي فرهاد در موزه سينما

mix1.7

يادگارها و دست‌نوشته‌هاي فرهاد خواننده، آهنگساز و نواشزنده موسيقي پاپ ايران از اول تيرماه به موزه سينما منتقل شده‌اند و علا‌قمندان مي‌توانند از اين آثار بازديد كنند.
يادگارهاي فرهاد كه شامل سازها، دست‌نوشته‌ها و… مي‌شود در غرفه‌اي در موزه سينما در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد و ساعت بازديد از اين مجموعه كه در ساختمان قديمي باغ فردوس واقع شده از آغاز تابستان يك ساعت افزايش پيدا كرده است.

نشست ماه جولاي
گروه هنرمندان تجسمي ايراني

گروه هنرمندان تجسمي ايراني نشست ماه جولاي را به دكترمهرداد ايمن استاد رشته معماري و هنر در دانشگاه هاي علم و صنعت تهران وهيوستن تگزاس اختصاص داده است.mix1.8
مهرداد پس ازدريافت ليسانس از دانشگاه تهران براي ادامه تحصيل در هنر و معماري عازم دانشگاه فلورانس ايتاليا شد.
بانگاهي به تاثير خط در شاهكارهاي معماري  ايراني علت جذب او را به هنر خط در مي‌يابيم. او در آثارش ازانواع خط مثل :نسخ، ثلث ، شكسته و غيره بهره مي‌جويد اما اولا معناي ظاهري كلمات مورد نظر او نيست ،  ثانيا بعد جديدي كه از درهم ورزي لغات وكلمات مي‌بينيم تابلوهاي مهرداد ايمن را با ديگر دست اندركاران نقاشي خط متفاوت مي‌سازد. تحولات دو سال گذشته ايران اثري خاص در كارهاي اين هنرمند داشته گويي همانگونه كه مردم ايران تلاش در شكستن حصارهاي موجود و صعود به قله هاي آزادي دارند، او هم سعي دارد خط را از تنگناي دو بعدي رهانده و به بعد سوم در هنر نقاشيخط دست يابد.
قسمت  دوم، يادي از حسن محمدي نقاش متوفي در ماه گذشته آغاز مي‌شود. حسن محمدي شاگرد استاد فرشچيان بود و از هنرستان نقاشي و دانشگاه هنرهاي زيبا فارغ التحصيل شده بود.وي همچنين تا مرحله استادي در انجمن خوشنويسان ايران ترقي كرد. آثار او  تركيبات و تذهيب خط و نقاشي با سبك هاي مختلف را در بر دارد. خوشبختانه شماري از آثار او در دسترس IVA ‌هست كه در اين جلسه به نمايش گذاشته ميشود.
 روحش شاد و يادش گرامي
به ما بپيونديد. زمان: چهارشنبه 13‌ جولاي 7‌ عصر مكان: Encino Commiunity Center
اطلاعات بيشتر:

 Face book.iranian visualartists

موفقيت آلبوم تازه عنايت

اينروزها آلبوم تازه عنايت با پخش ترانه هاي  او از راديو تلويزيونهاي ايراني، مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.mix1.9
عنايت خواننده مردمي كه سالهاست در دل مردم جاي دارد، با آلبوم >حرفتو بزن< گام تازه اي براي راه يافتن بيشتر در قلب مردم برداشته است.
عنايت مي‌گويد اين آلبوم آثاري از هنرمندان ارزنده دارد، اولين آهنگ وترانه آن >حرفتو بزن< از ساخته هاي  جهانبخش پازوكي استاد عاليقدر است كه من افتخار مي‌كنم كه شانس خواندن آثار او را دارم.
اين آهنگها را هنرمند نامدار امير بدخش تنظيم كرده، دومين آهنگ >مرهمنشكن دلمورفته ليلابن بست< از ساخته هاي پرويز مقصدي با شعر مسعود هوشمند و تنظيم آرمن است.
عنايت آماده ميشود تا كنسرت هاي خود را در آمريكا،اروپا و كانادا آغاز كند، چون موفقيت اين آلبوم اورا با پيشنهاداتي روبرو كرده است.
عنايت ضمن سپاس از مردمي كه هميشه حامي او بودند و از لطف و ياري مهندس بهروز دماوندي و آلبرت مرادي كه هميشه ياورش بوده اند سپاسگزاري مي‌كند.

 

 

 

يك وجب خاطره

>بهرام فروهر< خواننده معروف، اينروزها در شبكه تصوير ايران، يك برنامه ديدني تهيه و اجرا مي‌كند، كه درواقع هم با خوانندگان قديمي به سالهاي دور ميرود و هم از خوانندگاني كه ديگر فعاليتي ندارند ولي چشم به توجه و مهر دوستدارانmix1.10 خود دارند سخن مي‌گويد.
>فروهر< جمعه شب ها از ساعت 9‌ونيم تا 11‌ شب، مي‌كوشد با هنرمندان قديمي داخل ايران چون جبلي و سلمكي و ديگر از ياد رفته ها مصاحبه كند، از درددل وخواسته هايشان بپرسد ودر اينجا به سراغ چهره هاي صاحب نام چون كاظم عالمي، محمد حيدري، حسين صمدي و...ميرود تا ديدگاه شان را درباره موسيقي روز بپرسد.