e

1566-71

عکس ها از: حسین سعیدی

«علی افشار» بازیگر، فیلمنامه نویس و تهیه کننده ایرانی، اینروزها درهالیوود نفوذ کرده، تا آنجا که کمپانی وارنرز، پخش فیلم های او را عهده دار شده و حتی در تهیه فیلم او را یاری می دهند.
«علی افشار» را اخیرا با فیلم کشتی گیر امریکایی American Wrestler با شرکت جان ویت بیشتر شناختیم و هفته قبل نیز با فیلم دعا برای باران Pray For Rain به هدف های انسانی او پی بردیم.

1566-62

در رد کارپت فیلم در سینمای معتبر Arclight فرصت خوبی پیش آمد تا با دو سه بازیگر وکارگردان فیلم، مصاحبه هایی داشته باشیم. با جین سیمور بازیگر انگلیسی تبار با سابقه سینما که با فیلم جیمزباند Live And Let Die به شهرت رسید سپس در فیلم هایی چون: East Of Eden / Gnosis/ Dr / Quinn Wedding Crashers ظاهر شده و یک جایزه امی و 2 جایزه گلدن گلوب و ستاره ویژه در هالیوود بلوار را صاحب شده است.
از جین سیمور که خیلی ساده و بی ریاست می پرسم:
• درباره نقش خود در فیلم (برای باران دعا کنیدPray For Rain) چه عقیده ای دارید؟
– من در نقش اولیویا بازی می کنم و تا بحال در چنین نقشی ظاهر نشده بودم و همین طور هیچ آگاهی درباره مشکلات آب و محیط زیست در کالیفرنیا نداشتم که حالا خیلی چیزها می دانم فیلم به مشکلات پیچیده خانوادگی می پردازد که بسیار احساسی و غم انگیز است.
• شما در این فیلم با یک تهیه کننده و بازیگر ایرانی علی افشار همکاری داشتید، نظرتان دراین باره چیست؟
– علی خارق العاده است و او بهترین ها را در فیلم هایش ارائه میدهد. او درحال حاضر فیلم های زیادی را درحال تهیه و پخش دارد وهمین طور یک آکتور و تهیه کننده بسیار هنرمند است که خود در بیشتر فیلم هایش به ایفای نقش می پردازد.
• آیا مشتاق هستید که با دیگر بازیگران ایرانی و همین طور فیلم های ایرانی همبازی شوید؟
– اگر فیلمی نظر مرا جلب بکند واحساس بکنم که برای من مناسب است بدون تردید در آن بازی خواهم کرد. من دوستان خوب ایرانی بسیاری دارم.
• آیا غذاهای ایرانی راهم تا بحال تست کرده اید؟
– خیلی زیاد، من بعضی غذاهای ایرانی را بخصوص آنهائی که با سبزیجات تهیه میشود دوست دارم، طعم دلچسبی دارند البته من زیاد به گوشت علاقه ندارم.

گفتگو با الکس راناریولو کارگردان فیلم
Alex Ranarivello

الکس راناریولو یار قدیمی علی افشار از تهیه کنندگان فیلم است که زمان مسابقات اتومبیلرانی با هم آشنا شده و سپس افشار کارگردانی فیلم کشتی گیر امریکایی را به او پیشنهاد داد و او نیز پذیرفت و این همکاری از سرگرفت. اینک با این فیلم کامل تر شده است.

1566-63

• می پرسم شما کارگردان این فیلم و همین طور کارگردان فیلم (کشتی گیر امریکایی American Wrestler) هستید که ماه قبل هم با شما مصاحبه ای داشتم، درباره این فیلم تازه برایمان بگوئید.
– بخاطر این فیلم بسیار مفتخرم چون می بینم که توجه بسیاری را با توجه به مشکلاتی که دراین زمینه در سنترال ولی Central Valley در کالیفرنیا وجود دارد را به خود جلب کرده است و این مشکل بسیار مهمی در محیط زیست به حساب می آید چون این ایالت پخش کننده بسیاری از مواد غذایی به سراسر کشور است و همین طور فیلم در دل خود یک سری درگیریهای احساسی و خانوادگی دارد که مطمئنم تماشاگران به همین دلیل از این فیلم لذت خواهند برد.
• تفاوت این فیلم با کشتی گیر امریکایی برای شما چه بود؟
– این فیلم یک فیلم دراماتیک پیچیده و تاریک است، درحالی که فیلم کشتی گیر امریکایی بیشتر عاطفی بود، البته این فیلم هم جنبه های عاطفی دارد و نشان دهنده اینکه اعضای خانواده می کوشند چارچوب آنرا هنوز حفظ کنند و روابطشان صمیمانه بماند. اما فیلم اصولا پر از حادثه و حرکت است و جنبه های انسانی حفظ آب و یاری به کشاورزان هدف اصلی فیلم است.

***

گفتگو با پال ردریگز

پال ردریگز از چهره های قدیمی سینما و تلویزیون، یک استنداپ کمدی قدیمی است که در این فیلم در نقش پدر افسر شریف ظاهر میشود. نظرش را درباره جین سیمور و کارگردان فیلم می پرسم.

1566-64

می گوید: جین سیمور یک اسطوره در سینماست، من قبلا هم با او همکاری داشته ام و از بازی با او بسیار لذت برده ام چون توانایی های زیادی دارد.
من برای اولین بار با الکس کارگردان فیلم همکاری داشتم به راستی الکس کارش فوق العاده است و به شوخی می گوید آرزو می کردم او یک مرد مجرد بود و من خواهرم را به او معرفی میکردم!
• از چه فیلم هایی که تا بحال بازی کرده اید راضی هستید؟
– از فیلم های قبلی ام، فیلم Blood Work با کلینت ایستوود و فیلم سیندرلا را و فیلم Ali با ویل اسمیت خیلی دوست دارم ولی من اصولا یک کمدین هستم و سابقه طولانی در تلویزیون دارم.

گفتگو با ستاره جوان واصلی فیلم
آنابل استفنسون
Annabelle Stephenson

آنابل زاده لندن و مانند کیت بلانشت بازیگر معروف تلویزیون و سینما تحصیلکرده کالج ملی هنرهای دراماتیک استرالیاست که در سالهای اخیر به لس آنجلس نقل مکان کرده و بازی در فیلم ها و سریالهایی چون Scape Roome و Point of Honor را در کارنامه خود دارد.
توضیحی درباره نقش خود در این فیلم بدهید؟

1566-65

– من در نقش (اماEmma ) یک ژورنالیست بازی می کنم، پدرم که ساکن یک شهر کوچک بود فوت می کند و من مجبور میشوم که برای انجام مراسم تدفین به شهر خود برگردم ولی ذهن ژورنالیست من به مرگ پدر مشکوک می شود وشروع به تحقیقات می کنم که این تحقیقات حقایق دیگری را هم در بر دارد که خود آن حقایق مشکلات زیادی را در سر راه او قرار میدهد.
• آینده این فیلم را چطور می بینید؟
– این فیلم پیام های مهم زیادی دارد وهمین طور نقش مهم زنان را نشان می دهد که بسیاری از تماشاگران می توانند خود را به آن ربط بدهند وهمین طور پیام شان درباره محیط زیست.
• شما با علی افشار تهیه کننده و هنرپیشه ایرانی همبازی بودید، نظرتان درباره او چیست؟
– کارش عالی است و ما دوستان بسیار خوبی با او و همین طور برادرش پاشا هستیم و من بسیار از او متشکرم که این فرصت را به من داد که بتوانم نقشی موثر در این فیلم داشته باشم.
گروهی از چهره های معروف نیز در این افتتاحیه جضور داشتند، چون پرویز صیاد، بنفشه صیاد، انجلو طالبی، امیر شجره، اندی و شینی، ماشا منش، خانواده و علی افشار و مژگان گمرکی و همسرش که در تنظیم برنامه ها تلاش صمیمانه و حرفه ای داشتند.

1566-67

1566-69

bb

b