1384-61

1384-62

گروه رقصندگان آکادمی باله جانبازیان با نزدیک ترشدن تاریخ اجرای باله تئاترال و مولتی میدیای “گوهرروح” (شنبه 18 ژانویه در نورتریج و یکشنبه 26 ژانویه در گلندل) دو اجرایی که از هم اکنون بسیاری در انتظارتماشای آن هستند، همچنان به تمرین های خستگی ناپذیرخود ادامه می دهند.
انگار همان انرژی برانگیزنده ای که آنا جانبازیان، پایه گزار آکادمی وطراح باله را برآن داشت که این اثر هنری متفاوت را طراحی و بخشی از عواید آن را به منظور ادامه پژوهش ها برای درمان بیماری سرطان به انجمن سرطان آمریکا اهدا کند، در روح یکایک رقصندگان گروه دمیده شده و هریک از این هنرمندان به صورتی همه انرژی خلاقه خود را برای اجرا و ارائه این اثر به کار گرفته اند تا بهترین های خود را ارائه بدهند.
آنا جانبازیان که سال گذشته درهمین ایام برادر خود آلبرت که مدت ها با بیماری سرطان روده جنگید را ازدست داده است می گوید:”به جرات می توانم بگویم که این کار با همه کارهای دیگری که تا بحال ارائه داده ام تفاوت دارد. شاید بخاطر اینکه مرگ آلبرت یا بهتر بگویم شیوه زندگی و مبارزه بی مهابای او با این بیماری خانمان برانداز، بزرگ ترین انگیزه ام برای طراحی این اثر تازه بوده است. خواسته ام مستقیما آن انرژی مثبت و قدرت و توانایی های انسان ها را درمقابله با بیماری سرطان به نمایش بگذارم و از طریق رقص به تمام  کسانی که به صورتی با این بیماری سرو کار داشته اند ادای احترامی کرده باشم.”
در این میان نقش آفرینان اصلی باله تئاترال “گوهرروح”، از جمله آلبرتوسی اسپینوزا، که نقش آلبرت را در این باله اجرا می کند و الکس کرافورد سولیست و رقصنده با استعدادی که نقش خود آنا را  با استفاده ازحرکات موزون وبیان طراحی های پرحرکت و شورانگیزجانبازیان بازی می کند، توانسته اند به خوبی انعکاس دهنده درونی ترین احساسات انسانی  در رابطه با وقایعی که روی صحنه جریان دارد باشند.
آلبرتوسی اسپینوزا، بازیگر، رقصنده و طراح رقص زاده اکوادوراست که تحصیلات خود را دررشته رقص از دانشگاه ایلینوی شمالی آغاز کرده و به همراه کمپانی های معتبرباله  این شهر و لس آنجلس درسراسرجهان به اجرای برنامه پرداخته است.
او که درباله “گوهرروح” ایفاگر یکی از نقش های اصلی است، درطول سال ها علاوه برتدریس باله و طراحی رقص برای کمپانی های مختلف، در تئاترهای موزیکال و برنامه های تلویزیونی گوناگون شرکت داشته است. آثارطراحی رقص او در شیکاگو، اسپانیا، فرانسه، گواتمالا، کالیفرنیا و کانادا برروی صحنه رفته است.او طراح رقص فیلم های سینمایی موزیکال و موزیک ویدیوهای مختلف نیزبوده است.
آقای اسپینوزا در سال 2004 تئاتر رقص فیوژن و درسال 2008 آکادمی رقصی را به همین نام در لس آنجلس پایه گزاری کرده است که تسهیلاتی غیرانتفاعی برای آموزش رقص به کودکان و نوجوانان کم بضاعت و محروم به شمار می رود. او هم چنین به عنوان بازیگر درچند فیلم سینمایی و سریال های تلویزیونی شرکت داشته و در سال 2010 هم توانست به نامزدی جایزه معتبر “لستر هورتن” برای اجرای دونفره باله برسد. آلبرتوسی در سال 2011 برای نخستین بار به عنوان طراح رقص و رقصنده اصلی در موزیکال معروف “ویکتور، ویکتوریا” در تئاترشهر”مالیبو” شرکت کرد و اجرای او چنان مورد تحسین قرار گرفت که “دیک ون دایک” بازیگرمعروف و قدیمی هالیوود از او دعوت کرده است  تا طراحی موزیکال معروف”کاباره” را برای اجرای تازه آن در دست بگیرد.

1384-63

آلبرتوسی اسپینوزا که به شدت تحت تاثیر قصه باله تئاترال “گوهرروح” است می گوید ازفرصتی که به او داده شده تا در این باله ظاهر شود بی نهایت خوشحال است:” دریکی از قطعه های آغازین باله که من به تنهایی آن را اجرا می کنم درلحظاتی حساس، همه انرژی احساسی خودم را  به کار می گیرم.با این همه باید بگویم بی اندازه به شرکت در این باله و بخصوص همکاری با آنا جانبازیان افتخار می کنم.”
آلکس کرافورد هم از 16 سال پیش زیر نظر آنا جانبازیان به فراگیری رقص در رشته های مختلف باله، رقص های مدرن  و فولکلوریک پرداخته است. او از سال 2009 که رسما با کمپانی باله جانبازیان آغاز به کار کرده تا کنون در اغلب اجراهای بین المللی این کمپانی از جمله اجرای رقص های ایرانی و ارمنی و نقش اصلی در باله زال و رودابه شرکت داشته است. آلکس درحال حاضردانشجوی سال دوم کالج است و تصمیم دارد تحصیلات خود را دررشته فیزیک نجومی ادامه بدهد. او که چهره معصومش در طول مدت رقص تماشاگر را مجذوب می کند،  بعد از یکی از تمرین های گوهر روح درحالی که به صورت مشهودی تحت تاثیرقرار گرفته  می گوید: “دریکی از همین قطعاتی که من و آلبرتوسی به صورت دونفره آن را اجرا می کنیم، مبارزه آلبرت با بیماری سرطان ازطریق حرکات موزون به نمایش گذاشته می شود.مشکل ترین چالش ها در اجرای این قطعه برای من شخصا جداسازی احساسات خودم ازآن احساساتی است که دریک اجرای هنری  باید به کار گرفت و روی صحنه برای تماشاگر به نمایش گذاشت.”
با این همه خانم جانبازیان طراح باله گوهر روح همچنان بر جنبه های انرژی بخش و لحظه های مثبت و شادی آفرینی که این باله سرشار از آن هاست تاکید می کند:«بسیاری از افراد مبتلا به سرطان ما را ترک کرده اند اما در مجموعه گوهرروح، این  زندگی و خاطرات زیبایی است که این عزیزان در ذهن ما بجای گذاشته اند که برجسته شده است. ما زندگی پرشهامت و پرباربرادرم آلبرت و یکایک این عزیزان را از طریق موسیقی شادی آفرین، رقص، اجرای تئاتری و نمایش عکس و اسلاید در باله گوهر روح جشن می گیریم. »
نخستین اجرای باله و مولتی میدیای «روح پرگهر» در روز شنبه 18 ژانویه 2014 ساعت 8 بعدازظهر در:

Plaza del Sol Theater,
Northridge, CA

و دومین و آخرین اجرای این برنامه روز یکشنبه 26 ژانویه ساعت 6 بعدازظهر در آدرس زیر در گلندل خواهد بود.

Glendale Community College, Glendale, CA

تلفن اطلاعات: 

(818) 634-3580