1334-38

 

 «حسین حسینی»
 سرگروهبان قدیمی تلویزیون درگذشت

دوشنبه گذشته حسین حسینی 1334-39بازیگر قدیمی تلویزیون، که با بازی در نقش سرگروهبان سریال سرکار استوار و صمد به شهرت و محبوبیت فراوانی رسید، در سن 71 سالگی براثر سرطان مغز در تهران درگذشت.
حسینی که بعد از این سریال، در چند سریال و فیلم نیز بازی کرد، در آغاز انقلاب در ایران  به شمال سفر کرد و یک کارخانه کلوچه سازی دایر نمود. با ازدواج با فریده معتضدی، زندگی آرامی را شروع کرده و صاحب دو دختر بنام های حدیث و هیلدا شد، که حدیث ازدواج کرده و صاحب فرزند شده و به کانادا کوچ کرد. حسینی در سالهای اخیر به تهران بازگشته بود، که حدود یکسال قبل دچار سرطان مغز شد و با وجود چندعمل جراحی متاسفانه در برابر بیماری تسلیم شد.
در تمام مدت بیماری،همسرش فریده معتضدی چون فرشته ای مهربان شب و روز پرستارش بود و به گفته دوستان قدیمی و برادرانش، همین حضور فریده و مهربانی هایش سبب شد تا حسینی یک 1334-40سال دوام بیاورد، زمانی که  از دنیا رفت خود را مدیون همسرش و فداکاریهای او می دانست. خوشبختانه در آخرین سال زندگی اش برادرش هوشنگ حسینی  همکار قدیمی مان در مجله جوانان ایران، خسرو و سعید دو برادر دیگرش برادران و خانواده همسرش، عبدالله بیک محمد رضا رفیع زاده و علیرضا دهقان همکاران قدیمی مان در مجله جوانان با او بودند.
حسین حسینی با وجود کمبود جا در قطعه هنرمندان، محدودیت های خاص، در همان قطعه بخاک سپرده میشود و برایش تدارک مجالس ختم و یادبود دیگر در تهران دیده شده است.
در جریان این خبر نیز شنیدیم محمد علی کشاورز بازیگر قدیمی سینما بشدت بیمار و بستری است و ابوالفضل پور عرب بازیگر توانای سینما و تلویزیون نیز سخت مبتلا به سرطان شده و در شرایط نه چندان دلخواهی در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
تسلیت صمیمانه ای داریم برای فرینده معتضدی عزیز همسر، حدیث و هیلدا فرزندان حسین حسینی، برادرانش هوشنگ و خسرو و سعید سیدحسینی و خانواده وابسته.

1334-41