1474-41

پس از تلاش بسیار، بنیاد فرهنگ با همکاری موسسه آموزشی استار ، برای دانش آموزان مقطع کودکستان تا کلاس ششم کلاس های فوق برنامه “فارسی:101” برگزار می کند.
از روز 8 سپتامبر 2015کلاس های فوق برنامه “فارسی: 101″در دو مدرسه دولتی ابتدایی، ال رودئو و هاتورن، در منطقه بورلی هیلز شروع شد. هدف از برپایی این کلاس ها که با برنامه ریزی و حمایت کمیته آموزش و توسعه بنیاد فرهنگ، و با همکاری موسسه آموزشی استار محقق شده است، آشنایی با زبان فارسی و فرهنگ ایرانی خواهد بود. خواندن، نوشتن، هنر، موسیقی، رقص مواردی است که دانش آموزان در این کلاس ها یاد خواهند گرفت. بنیاد فرهنگ امیدوار است تا بتواند این برنامه را به مدرسه های دیگر در جنوب کالیفرنیا گسترش دهد.
داریوش گبای، عضو هیات امنا و مسئول کمیته آموزش و توسعه بنیاد فرهنگ می گوید:”ما افتخار داریم که با اجرای این برنامه به گسترش فرهنگ و زبان فارسی در میان کودکان و نوجوانان کمک کنیم.بنیاد فرهنگ برگزاری این کلاس ها را یکی از تاثیرگذارترین برنامه های خود تلقی می کند زیرا یکی از مهم ترین ارکان جامعه که کودکان و نوجوانان می باشند از آن بهره مند می شوند.

1474-42

ایرانیان، بخش بسیار گسترده ای از جامعه چند فرهنگی جنوب کالیفرنیا را تشکیل می دهند، وفرهنگ و زبان ایران؛ بخش گسترده و جدا ناشدنی جامعه در این خطه است. هدف ما این است تا تمامی دانش آموزان، جدای تفاوت های زبانی و فرهنگی را تشویق کنیم تا با زبان فارسی، و سایر زوایای فرهنگ غنی ایران آشنا شوند. کاشت فرهنگ گوناگونی در سنین نوجوانی برای جامعه بسیار مفید خواهد بود. “
موسسه آموزشی استار،یک بنیاد غیر انتفاعی پیشرو در نوآوری برنامه های آموزشی است که تمرکزش بر روی غنی سازی برنامه های فرهنگی می باشد. این موسسه آموزشی، با بیش از 25 سال سابقه تا کنون در بیش از 500 مدرسه در 60 منطقه درسی فعالیت داشته است و سالانه بیش از یک میلیون دانش آموز از برنامه های این موسسه بهره مند می شوند.
“فارسی: 101” اولین برنامه بنیاد فرهنگ در همکاری با مدارس جنوب کالیفرنیا نمی باشد، در پاییز 2013، درادامه نمایش موفقیت آمیز “منشور کوروش و ایران باستان: شروعی نو” درموزه گتی ویلا، کمیته تازه تاسیس آموزش و توسعه بنیاد فرهنگ، با هدف گسترش آگاهی از تاریخ ایران باستان، در تعداد زیادی از مدرسه های خصوصی و غیر خصوصی برنامه آموزشی برگزار کرد.
برای آگاهی بیشتر در مورد “فارسی:101” به
farhang.org/AfterSchool2015 مراجعه کنید.