1380-6

1380-3

Photos: Amy Gallagher

هفته قبل در جمعه 15 و شنبه 16 نوامبر در لس آنجلس، در هتل زیبای «امباسی سوئیت هتل» International Leaderships، کنفرانس بزرگی با حضور رهبران اجتماعی و شخصیت های سرشناس بین المللی از سوی فدراسیون صلح جهانی
Universal Peace Fedaration U.S.A.
برپا شد، که در آن شخصیت های معروف علمی، دانشگاهی،پژوهشگران معروف بین المللی، درباره صلح جهانی، آشتی و آرامش درجامعه، بالاترین سطح تحصیلات و دانش نسل جوان، ایجاد روابط سالم میان دو نسل، نقش مطبوعات و رسانه های مختلف در سالم سازی جامعه و بسط صلح در جهان سخنرانی کردند. شریف باکا رئیس شهربانی کل لس آنجلس بزرگ نیز درباره ارتباط ایمان و اعتقاد انسانها به خدا و سالم سازی جامعه و ایجاد صلح و آشتی سخن گفت که بسیار مورد توجه قرار گرفت. شریف باکا با وجود مشغله فراوان بدلیل اهمیت این کنفرانس، خیلی ساده و بی پیرایه درآن حضور یافت و در همین رابطه ناصر زمردی مسئول بخش فدراسیون صلح جهانی در کالیفرنیا، از شریف باکا سخن گفت و اورا بخاطر خدمات اجتماعی، پائین آوردن میزان جنایت درکالیفرنیا، همچنین تلاش برای همبستگی میان همه اقلیت ها و جامعه بزرگ امریکایی، حرف زد و او را یک شخصیت استثنایی شمرد، که در قلوب مردم جای دارد.
بدنبال آن جایزه یا تقدیرنامه ویژه ای از سوی فدراسیون جهانی به شریف باکا اهدا شد.
در این کنفرانس چند چهره سرشناس ایرانی نیز سخنرانی کردند ازجمله نات نهدارNat Nehdar درباره ارتباطات اجتماعی و خانوادگی بسیار زیبا سخن گفت و فریبرز سپهرنیا فرزند برومند منصور سپهرنیا درباره نقش رسانه ها و وجود سیستم های جدید میدیا بسیار موثر حرف زد که هر دوسخنرانی مورد توجه قرار گرفت.
دربخش دوم ناصر زمردی درباره مهدی ذکائی سردبیر و مدیر مجله جوانان سخن گفت و اینکه نشریه بین المللی جوانان با همت مهدی ذکایی و همکارانش خود را به سطح جهانی رسانده و بیش از 26 سال است در سراسر جهان در همه کشورها بدست ایرانیان میرسد.
زمردی به نقش مجله جوانان و تلاش های خستگی ناپذیر مهدی ذکایی در جهت دادن پیام های انسانی و اجتماعی به میلیونها ایرانی گفت واینکه چگونه این نشریه به پلی استوار میان جامعه  ایرانی داخل وخارج شده و همچنین پلی میان دو نسل و بجرات 3 نسل که خواسته ها، دیدگاه ها ونظرات خود را در میان مقالات، رویدادهای جامعه ایرانی در مجله جوانان یافته اند و در طی یکسال گذشته رادیو جوانان نیز Javanan Radio نقش مهمی در جوامع مختلف ایرانی و همچنین فارسی زبان در سراسر جهان ایفا کرده است و اینک شانه به شانه مجله جوانان حرکت میکند.
در این شب تقدیرنامه و یا «اوارد» ویژه ارزشمندی از سوی فدراسیون صلح جهانی و کنفرانس رهبران فکری جامعه به مهدی ذکایی ارائه شد و مهدی ذکایی ضمن سپاس فراوان، از اینکه در چنین کنفرانسی با حضور چنین شخصیت هایی شرکت کرده ابراز خشنودی کرده و آرزو کرد در نقاط مختلف جهان، چنین کنفرانس هایی در زمینه صلح و آشتی و ارتباطات انسانی برپا شود.
در همین شب، آنتونیو جلیلی(بهروز جلیلی) بخاطر بنیاد فستیوال خانوادگی Family Film Festival که پایه های خانوادگی و اخلاق اجتماعی دارد، از سوی شرکت کنندگان مورد لطف و تقدیرقرارگرفت.

1380-4

1380-5